Reklama
KomunikacjaLegionowskiNajważniejsze

Od dziś nowy rozkład i utrudnienia na kolei

Dziś (02.09) w życie wchodzi nowy rozkład jazdy pociągów. Zmiany dotyczą zarówno składów Kolei Mazowieckich jak i Szybkiej Kolei Miejskiej. Poza tym mieszkańcy Legionowa i Wieliszewa muszą przygotować się na utrudnienia związane z remontem linii kolejowej Legionowo – Wieliszew.

Reklama

fot. Legio24

fot. Legio24

Dziś rozpoczyna się remont linii kolejowej Legionowo – Wieliszew. W związku z tym pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej będą jeździły na skróconych trasach. Utrudnienia potrwają do 6 października, a sam remont zostanie podzielony  na dwa etapy. W pierwszym – trwającym od 2 do 11 września wszystkie składy będą kończyły swój bieg na stacji Legionowo. Odcinek od Legionowa do Wieliszewa zostanie całkowicie wyłączony. Oznacza to, że nie będą działać stacje Legionowo – Piaski, Michałów-Reginów oraz Wieliszew. W związku z tym, w dni robocze, w godzinach szczytu, uruchomiona będzie zastępcza linia autobusowa ZS9, która będzie kursowała na trasie: Wieliszew UG – Łajski – PKP Michałów-Reginów – PKP Legionowo. Dodatkowo skorygowana zostanie także trasa linii autobusowej 731, która będzie dojeżdżała do stacji Legionowo.

Drugi etap prac remontowych, trwający od 12 września do 6 października obejmie odcinek od stacji Legionowo – Piaski do Wieliszewa. W tym okresie pociągi będą kończyły swój bieg na stacji Legionowo – Piaski. W związku z tym autobusy linii 731 wrócą na swoją podstawową trasę, ale w dalszym ciągu kursować będzie linia zastępcza ZS9 obsługująca pasażerów zamieszkałych w gminie Wieliszew.

2W związku z remontem zostanie także wprowadzone wzajemne honorowanie biletów. I tak bilety jednorazowe skasowane w pociągach S3 i S9 zachowają ważność w autobusach linii ZS9 (na całej trasie). W okresie 2-11 września także w autobusach linii 731 na odcinku PKP Legionowo – PKP Legionowo Piaski. Bilety jednorazowe skasowane w autobusach linii ZS9 oraz – w okresie 2-11 września – w autobusach linii 731 (na odcinku PKP Legionowo Piaski – PKP Legionowo) zachowają ważność w pociągach linii S3 i S9 w kierunku Warszawy.

Linia S3 i Koleje Mazowieckie tylko do Warszawy Zachodniej

W okresie od 2 do 11 września utrudnienia pojawią się także na odcinku od stacji Warszawa Zachodnia do stacji Lotnisko Chopina.  Do 8 września pociągi linii SKM S3 oraz Kolei Mazowieckich będą jeździły tylko do stacji Warszawa Zachodnia.  Od 9 września kursy KM-ek zostaną wydłużone do stacji Warszawa Służewiec.

Powrót linii S3 oraz KM na docelową trasę, do lotniska został zaplanowany na 12 września.

Szczegółowe rozkłady jazdy Szybkiej Kolei Miejskiej znajdziesz TUTAJ

Koleje Mazowieckie także po nowemu

Od poniedziałku, 2 września ulega także zmianie rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Tutaj, inaczej niż w przypadku SKM-ek zmiany będą kosmetyczne. Poniżej link do nowego rozkładu jazdy dla linii Warszawa – Nasielsk.

Nowy rozkład jazdy pociągów można pobrać TUTAJ

/wł, ZTM Warszawa, Koleje Mazowieckie/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button