Reklama

Komunikacja

Od nowego roku podwyżka cen biletów ZTM

Reklama

W ubiegłym roku Zarząd Transportu Miejskiego podniósł ceny biletów. Teraz, niespełna półtora roku później, szykuje kolejną podwyżkę.
Już od 1 stycznia 2013 roku wzrosną ceny wszystkich biletów obowiązujących w środkach komunikacji miejskiej na terenie całej aglomeracji warszawskiej. Jest to drugi etap zmian taryfowych. Pierwszy wprowadzony został 16 sierpnia 2011 r., trzeci planowany jest na 1 stycznia 2014.

Reklama

Od początku przyszłego roku bilet 20-minutowy będzie kosztował 3,40 zł, 40-minutowy – 4,60 zł, a 60-minutowy – 6,40 zł.

Za bilet jednorazowy ważny tylko w pierwszej strefie zapłacimy 4,40 zł. Tyle samo oczywiście będzie kosztował bilet jednorazowy pojazdowy sprzedawany w części biletomatów w pojazdach komunikacji miejskiej.

Bilet dobowy ważny tylko w pierwszej strefie będzie kosztował 15 zł. Za bilet 3-dniowy (również tylko na pierwszą strefę) będzie trzeba zapłacić 30 zł.

Bilety długookresowe imienne ważne w pierwszej strefie będą kosztowały: 30-dniowy – 100 zł, a 90-dniowy – 250 zł.

Zmieni się także cena Biletu Seniora. Będzie kosztował 50 zł.
Wraz ze wzrostem cen biletów wzrośnie również wysokość opłat dodatkowych. Jazda bez biletu będzie kosztowała 220 zł, a jazda bez dokumentu poświadczającego prawo do ulgi – 176 zł. Za wydanie kolejnej karty spersonalizowanej będzie trzeba zapłacić 13,20 zł. Opłata manipulacyjna w przypadku anulowania wezwania do zapłaty wynosić będzie 17,60 zł.

Podwyżka cen biletów spowodowana jest faktem rosnących stale cen energii, paliwa i dostępu do infrastruktury torowej. Poza tym, dzięki wpływom z biletów, miasto może realizować inwestycje drogowe, jak np. budowa II linii metra, a na ulice miasta wyjeżdżają ciągle nowe i nowoczesne pojazdy komunikacji miejskiej. W odpowiedzi na potrzeby transportowe mieszkańców, miasto zwiększa częstotliwość kursowania komunikacji szynowej i autobusowej oraz tworzy nowe połączenia. Przykładami mogą być linie S2 i S3 Szybkiej Kolei Miejskiej obsługujące m.in. dojazd do portu lotniczego im. Fryderyka Chopina, oraz wydłużenie linii S9 na Wolę.

Zarząd Transportu Miejskiego, w związku z planowaną podwyżką cen biletów, rozpocznie kampanię informacyjną. W przygotowaniu jest również cykl artykułów, które zawierać będą wiadomości na temat najważniejszych kwestii związanych ze zmianą taryfy biletowej, jak np. nowych zasad zwrotów biletów, daty, do której można będzie korzystać z biletów z obowiązującej do końca 2012 r. taryfy, czy terminu, od którego będzie można kupować nowe bilety. Wszystkie informacje znaleźć można będzie na stronie http://ztm.waw.pl

/Starostwo Powiatowe w Legionowie/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close