Reklama

KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Od 14 grudnia SKM pojedzie inaczej

Reklama

14 grudnia 2014 roku zostanie wprowadzony nowy rozkład jazdy pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej. Na obsługujących Legionowo liniach S3 i S9 pojawi się sporo zmian.

Reklama

Od 14 grudnia 2014 roku odcinek Legionowo – Wieliszew w dni powszednie będzie obsługiwany przez pociągi SKM linii S9. W weekendy i święta na tym odcinku będą kursowały pociągi linii S3. Wieliszew będzie dodatkowo obsługiwany dwoma parami połączeń, które zapewnią bezpośredni dojazd do Warszawy przed godziną 8.00 i powrót po godzinie 16.00.

Dla pociągów SKM linii S3 w dni powszednie będzie obowiązywała trasa podstawowa Legionowo – Warszawa Lotnisko Chopina. Jednak zarówno pociągi linii S3, jak i S9 – w godzinach szczytu komunikacyjnego – będą obsługiwały stację Legionowo Piaski. Wyjątkiem będzie pociąg wyjeżdżający z Legionowa do Warszawy o godzinie 7.36. Późniejszy, w stosunku do rozkładu obecnego, odjazd tego pociągu z Legionowa jest związany ze zmianami godzin kursowania pociągów KM z Ciechanowa i Działdowa.

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S9 będzie, w miarę możliwości, skoordynowany z rozkładami jazdy pociągów Kolei Mazowieckich obsługujących Nasielsk, Ciechanów i Działdowo. Zostanie także uruchomione nowe połączenie na odcinku Legionowo Piaski – Warszawa Gdańska. Pociąg będzie wyjeżdżał z Legionowa Piasków o godzinie 6.29, a na stację Warszawa Gdańska będzie dojeżdżał o godzinie 6.55.

Nowy rozkład jazdy SKM na linii S3 będzie różnił się od obecnego późniejszymi o kilka minut godzinami odjazdów pociągów w kierunku Warszawy, spowodowanymi koniecznością dopasowania odjazdów pociągów SKM do godzin kursowania pociągów „pendolino” z Gdańska do Warszawy. Prawie wszystkie pociągi S3 kursujące w kierunku Lotniska Chopina będą jednak miały krótszy postój na stacji Warszawa Centralna.

Rozkłady jazdy dla pociągów SKM linii S3 i S9 będą obowiązywały do 14 marca 2015 roku.

Jakie utrudnienia w przyszłym roku?

W 2015 roku rozkład jazdy na poszczególnych liniach SKM będzie ulegał modyfikacjom ze względu na planowane prace torowe w Warszawskim Węźle Kolejowym, prowadzone przez spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe. Na szczęście w naszym rejonie nie przewiduje się większych utrudnień. Największe kłopoty będą mieli podróżujący koleją na linii otwockiej oraz pruszkowskiej.

Szczegółowe rozkłady jazdy pociągów SKM są dostępne na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego.

/red, ZTM/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close