Reklama

Dobrze Wiedzieć!

Od 1 maja wracają turystyczne rejsy po Wiśle

Reklama

W najbliższy czwartek (1.05) Zarząd Transportu Miejskiego po raz szósty uruchomi Warszawskie Linie Turystyczne. Już w długi weekend ruszą: przeprawy promowe, tramwaj wodny oraz rejsy do Serocka. Dzięki temu mieszkańcy regionu, jak i turyści znów będą mogli podziwiać stolicę z pokładu statku. W tym roku sezon Warszawskich Linii Turystycznych potrwa do końca sierpnia.

Reklama

fot. ZTM WarszawaTramwaj wodny  ZTM, fot. arch. ZTM Warszawa

Tegoroczny, szósty sezon Warszawskich Linii Turystycznych zbliża się wielkimi krokami. Już 1 maja na wiślane fale wypłynie tramwaj wodny, statek wycieczkowy do Serocka oraz promy.

Rejsy do Serocka

ZTM zachęcą do wybrania się w całodzienny, pasjonujący rejs Wisłą i Kanałem Żerańskim do Serocka, nad Zalew Zegrzyński. To sztuczne jezioro, powstałe w wyniku spiętrzenia wód Narwi i Bugu, stanowi prawdziwy raj dla wędkarzy i amatorów sportów wodnych. Statek „Zefir” będzie wypływał o godzinie 9:00 z przystanku Cypel Czerniakowski (nieopodal Płyty Desantu i bramy Portu Czerniakowskiego), pokona śluzę Kanału Żerańskiego, a następnie przybije do molo w Serocku. Po mniej więcej półtoragodzinnej przerwie statek będzie wypływał w rejs powrotny do Warszawy i około godziny 19:00 zacumuje na Cyplu Czerniakowskim.

Od 1 maja do 30 czerwca „Zefir” będzie pływał w weekendy i dni świąteczne (dodatkowo 2 maja i 20 czerwca), a od 1 lipca do 31 sierpnia również w piątki. Bilet będzie można rezerwować od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-20:00 w Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM na stacji metra Centrum. Warto pamiętać, że w tym roku rezerwacji będzie można dokonać nie wcześniej niż na 14 dni przed planowanym rejsem.

Rejs wycieczkowy do Serocka będzie kosztował 36 złotych (bilet normalny). „Zefir” będzie mógł zabrać na pokład 110 pasażerów.

Tramwaj Wodny

Tak jak w poprzednich latach będzie można się udać na przejażdżkę tramwajem wodnym i oderwać na chwilę od miejskiego zgiełku. Z pokładu „Warsa” będzie można podziwiać „dziką” Wisłę, panoramę Starego Miasta, zobaczyć, jak postępuje budowa nowej linii metra oraz obejrzeć najbardziej charakterystyczne obiekty w stolicy – Grubą Kaśkę, Stadion Narodowy, Zamek Królewski i nowoczesne Centrum Nauki Kopernik. Rejs będzie się zaczynał na Cyplu Czerniakowskiego, a kończył przy moście Poniatowskiego.

Od 1 maja do 30 czerwca tramwaj wodny będzie pływał tylko w weekendy i dni świąteczne, a od 1 lipca do 31 sierpnia także w piątki. Bilety będą dostępne od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-15:00 na statku przed rozpoczęciem rejsu lub w przedsprzedaży (od 28 kwietnia) w biurze Żeglugi Stołecznej (ul. Świętokrzyska 36, lokal 1).

Rejs tramwajem wodnym będzie kosztował 18 złotych (bilet normalny). Pokład „Warsa” pomieści aż 150 pasażerów. Jak informuje ZTM, istnieje możliwość zakupu specjalnych, tańszych biletów przeznaczonych dla rodzin liczących od 3 do 5 osób.

Promy

Od 1 maja brzegi Wisły połączą cztery bezpłatne przeprawy promowe, którymi będzie można się w ciągu kilku minut przedostać na drugą stronę Wisły. ZTM udostępni cztery przeprawy:

1. Cypel Czerniakowski – Saska Kępa;
2. Most Poniatowskiego – Stadion Narodowy;
3. Podzamcze – Fontanny (na wysokości ul. Sanguszki) – ZOO;
4. Łomianki – Nowodwory.

Od 1 maja do 30 czerwca promy będą pływały tylko w weekendy i dni świąteczne (dodatkowe rejsy zaplanowano na 2 maja i 20 czerwca), a od 1 lipca do 31 sierpnia również w dni powszednie. Statki „Pliszka”, „Słonka” i „Turkawka” będą mogły zabrać na pokład 12 osób oraz 12 rowerów. Natomiast prom „Wilga” pomieści aż 40 osób i 40 rowerów.

/kh/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close