Od 1 maja rewolucja w SKM. Małe zmiany od 14 kwietnia

1 maja wprowadzone zostaną duże zmiany na linii legionowskiej SKM. Od tego dnia linia S9 będzie kursowała wyłącznie w dni robocze. Jej kursowanie zostanie zawieszone w soboty, niedziele i święta a także w te dni robocze, w trakcie których będzie obowiązywał świąteczny rozkład jazdy np. 2 i 29 maja. W tych dniach pasażerowie będą mogli korzystać z pociągów linii S3, które będą teraz kursować do stacji Legionowo Piaski oraz do Wieliszewa.

fot. ZTM Warszawa

Takie rozwiązanie zostało zaakceptowane przez władze Legionowa i gminy Wieliszew. W przypadku Warszawy i Legionowa ma to duże znaczenie ze względów finansowych. W związku z ograniczeniem wydatków na komunikację miejską w tegorocznym budżecie miasta, komunikacja miejska organizowana przez ZTM znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Konieczne stało się wprowadzenie ograniczeń w ofercie. Udało się uratować Wspólny Bilet, z którego korzystają liczni mieszkańcy aglomeracji warszawskiej. To jednak powoduje, że konieczne są zmiany w SKM. Weekendowe zawieszenie kursowania linii S9, choć trudne do zaakceptowania przez niektórych pasażerów, wynika z konieczności zmniejszenia kosztów komunikacji.
Wprowadzenie zmian z powodów organizacyjnych będzie się wiązało z kilkoma niedogodnościami dla pasażerów. Od 14 do 30 kwietnia, w dni robocze nie będzie kursował dodatkowy pociąg S9 (odjeżdżający po godz. 7.00 z Legionowa Piasków). Popołudniowy pociąg linii S3 zostanie wydłużony do Piasków od 6 maja. Ze względu na kilkuminutowe przesunięcia godzin odjazdów pociągów S9, poranny pociąg S3 (po godz. 7.00) będzie odjeżdżał z Legionowa, dlatego że kilka minut przed nim będzie jechał pociąg S9 z Wieliszewa. Dzięki temu pasażerowie z Piasków jadący w kierunku Dworca Centralnego, Służewca lub lotniska, będą mogli dojechać pociągiem S9 do Legionowa gdzie przesiądą się do S3.

Szczegóły dotyczące zmian w kursowaniu SKM-ki na linii legionowskiej dostępne są na stronie internetowej ZTM (kliknij link)

/wł, ZTM Warszawa/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Od 1 maja rewolucja w SKM. Małe zmiany od 14 kwietnia"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *