Reklama
LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Obywatelskie zatrzymanie na DW632. Kierujący miał 1,3 promila

Reklama

W sobotę przed północą dyżurny z Wieliszewa otrzymał zgłoszenie o kierowcy mercedesa, którego styl jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Mężczyzna miał poruszać się drogą wojewódzka nr 632. Wszystko to widział świadek, który uniemożliwił dalszą jazdę mężczyźnie. Badanie stanu trzeźwości 45-latka wykazało, że miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. Teraz o dalszym losie mieszkańca powiatu legionowskiego zadecyduje sąd.

Reklama

Kilka minut przed północą dyżurny komisariatu w Wieliszewie otrzymał zgłoszenie o kierującym, który najprawdopodobniej jest pijany. – Na miejsce udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. W rozmowie ze świadkiem ustalili, że kierujący mercedesem jadąc drogą wojewódzka nr 632 w Skrzeszewie stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Jego styl jazdy wzbudził podejrzenie, że może być pod wpływem alkoholu. – relacjonuje podkom. Justyna Stopińska z KPP Legionowo.

Ujęcie obywatelskie to przywilej wynikający z treści art. 243 kodeksu postępowania karnego. Sprawcę można ująć zarówno na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Na szczęście zgłaszająca uniemożliwiła mężczyźnie dalszą jazdę. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 45-latka – kierowca mercedesa miał w organizmie 1,3 promila alkoholu.

Teraz mieszkaniec powiatu legionowskiego odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i grzywna.

Policjanci proszą, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. – Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o jakimkolwiek niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał! – apeluje podkom. Stopińska.

/red., KPP Legionowo/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button