ReklamaDobrze Wiedzieć!

O tym lepiej wiedzieć kupując zmywarkę

Reklama

Ręczne zmywanie naczyń już wkrótce będzie należeć do odległej przeszłości. Coraz więcej osób decyduje się na zakup zmywarki i docenia możliwości nowoczesnych technologii. Czy każdy dostępny na rynku sprzęt jest wart swojej ceny? Na jakie parametry trzeba zwrócić szczególną uwagę? Przed zakupem warto zapoznać się z naszym poradnikiem.

Reklama

Pojemność zmywarki

Szerokość urządzenia ma duże znaczenie i jest tak z dwóch zasadniczych powodów. Po pierwsze, wpływa ona na pojemność zmywarki. Ile kompletów naczyń można umyć w trakcie jednego cyklu? Na przykładzie najpopularniejszych wymiarów będzie to:

  • przy szerokości 45 cm – od ośmiu do dziesięciu kompletów za jednym myciem,
  • przy szerokości 60 cm – nawet do piętnastu kompletów przy jednym użyciu zmywarki.

Komplet składa się z zestawu naczyń dla jednej osoby: talerza głębokiego, płaskiego, deserowego, kubka i sztućców. Optymalna pojemność zmywarki zależy od ilości użytkowników i indywidualnych potrzeb. Rodziny, które rzadziej gotują w domu i stołują się na mieście, mają mniejsze potrzeby i zadowolą się mniejszym urządzeniem. Jednocześnie warto pamiętać, że umycie wszystkich naczyń za jednym razem to oszczędność czasu, środków czyszczących i energii. Drugą kwestią jest dopasowanie zmywarki do kuchennej przestrzeni.

Wolnostojąca czy w zabudowie?

Na rynku dostępne są zmywarki wolnostojące i takie z przeznaczeniem do zabudowy. Każdy rodzaj produktu ma swoje zalety. Urządzenia wolnostojące można ustawić w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. Mają kompletną obudowę i blat. Zazwyczaj projektowane są w uniwersalnych odcieniach szarości lub bieli, dzięki czemu dopasują się do różnych stylów aranżacji.

Zmywarka do zabudowy musi mieścić się w idealnie wymierzonej wnęce. Trzeba liczyć się z dodatkowym kosztem montażu frontu meblowego. Takie rozwiązanie pozwala jednak na maksymalną spójność wystroju i jednolite zaaranżowanie całego pomieszczenia. Przy zakupie warto skonsultować się z firmą odpowiedzialną za wykonanie frontów i upewnić się, że wybrane urządzenie wpisuje się w projekt.

Koszty zakupu i eksploatacji zmywarki

Wielu klientów przy zakupie kieruje się ceną produktu. Warto zwrócić uwagę również na koszty późniejszej eksploatacji urządzenia. Im mniej prądu zużyje zmywarka, tym mniejsze będą rachunki. Czasem może okazać się, że pozornie droższy produkt będzie bardziej opłacalny i lepiej sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Eksperci polecają klasy energetyczne A+++ i A++. Wystarczy dokładnie zapoznać się z opisem sprzętu i sprawdzić jego parametry. Producent powinien uwzględnić zużycie energii elektrycznej w kW/h na jeden cykl mycia i szacowane roczne wykorzystanie prądu.

Nie mniej istotne jest zużycie wody. Niektóre urządzenia posiadają tryb ekonomiczny, który pozwala na dodatkowe oszczędności i pracę w sposób jak najbardziej przyjazny dla środowiska. Ciekawym rozwiązaniem są także czujniki kontrolujące wodę na każdym etapie mycia. Producenci coraz chętniej stawiają na ekologiczne technologie.

Programy i funkcje urządzenia

Jaki model zmywarki będzie najlepszy? Klienci mogą wybierać spośród wielu wariantów produktów, które różnią się od siebie wymiarami, wyglądem i funkcjami. Wśród najczęściej spotykanych programów znajduje się wstępne zmywanie. Umożliwia mycie nawet ciężko zabrudzonych naczyń. Nie mniej popularne są programy eko, wyparzanie i tryb ekspresowy, dzięki któremu czas cyklu zostaje znacznie skrócony. Ciekawą opcją dla zapracowanych osób jest opóźniony start. Zmywarka uruchomi się o określonej godzinie i we właściwej porze będzie gotowa na rozładowanie. Klienci, którzy cenią cichą pracę sprzętów, mogą zwrócić uwagę na poziom generowanego w trakcie mycia hałasu.

Najlepsze sprzęty AGD dopasowane są do potrzeb swoich użytkowników i spełniają ich indywidualne potrzeby. Przed zakupem wystarczy zastanowić się nad własnymi oczekiwaniami i porównać różne warianty dostępne na rynku lub przejrzeć ranking zmywarek. Szeroki wybór sprawia, że każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close