Reklama

LegionowskiWiadomości

Nowy samochód gaśniczy dla OSP Nieporęt

Reklama

Ochotnicza Straż Pożarna z Nieporętu może już korzystać z nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Nowoczesny pojazd marki MAN, który w znaczący sposób powinien się przyczynić do poprawy bezpieczeństwa na terenie gminy został zakupiony wspólnie przez gminę i straż pożarną przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Reklama

Nowy samochód marki Man, o napędzie 4×4, zabiera jednorazowo 3000 litów wody, ma pojemność zbiornika paliwowego umożliwiającą przejechanie minimum 300 km lub czterogodzinną pracę autopompy. Wyposażony jest w sprzęt umożliwiający podejmowanie różnorakich działań ratowniczych, w tym z zakresu ratownictwa ekologicznego – sorbenty, neutralizatory, maty sorpcyjne, czy kurtyny wodne do ograniczania stref skażeń.

Koszt samochodu to 635 040 złotych. Gmina otrzymała dofinansowanie na jego zakup z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – 150 000 zł, od Komendanta Głównego PSP – 100 000 złotych oraz od Komendanta Wojewódzkiego PSP – 150 000 złotych. Pozostałą kwotę, 235 000 złotych, zapłaciła gmina Nieporęt ze swojego budżetu.

Jednostka OSP w Nieporęcie działa w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym od 2009 roku. W strukturach Straży Pożarnej jest przewidziana do pierwszego rzutu zadań w przypadku m.in. gazowego zagrożenia pożarowego lub zagrożenia powodziowego. Liczy 24 czynnych członków, którzy od początku 2015 roku wzięli udział w przeszło 100 akcjach ratowniczych. Był to m.in. gaszenie pożarów domów i gospodarstw, udzielanie pomocy w sytuacji wypadków komunikacyjnych oraz udrażnianie przepustów i rowów melioracyjnych.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close