Nowy Dwór: Ruszyły zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku

foto: UM Nowy Dwór Maz.

4 grudnia ruszył w Nowym Dworze Mazowieckim Uniwersytet Trzeciego Wieku. Zainteresowanie zajęciami przerosło oczekiwania organizatorów. Na pierwszym spotkaniu było prawie 50 osób, a chętni zgłaszają się cały czas. Uczestnicy z kolei nie kryją zadowolenia z zaproponowanej im oferty.

foto: UM Nowy Dwór Maz.

Zajęcia w ramach nowodworskiego Uniwersytetu odbywać się będą raz lub dwa razy w miesiącu, w sali 410 urzędu miejskiego, zawsze w czwartek. Każde spotkanie będzie dotyczyło innego tematu. Pierwsze poświęcone było kulturze i cywilizacji Majów. Na kolejnych, grudniowych zajęciach słuchacze dowiedzą się o „Wizjach urzekających i groźnych”.

W programie Uniwersytetu znalazły się także dwa wykłady dotyczące Afryki. Ich tematy to „Taka jest Kenia” i „Kobiety czarnej Afryki”. Seniorzy będą mogli dowiedzieć się też więcej m.in. nt. geografii („Globalne ocieplenie, dziura ozonowa na Antarktydzie”), historii sztuki i starożytności („Mity, luksus i piękno – Kreta epoki minojskiej”), podróży („Kanada, kraj pięknej natury, wspaniałych miast i polskich osadników”) oraz genealogii („Jak badać i przekazywać historię młodszym pokoleniom”).

Oprócz tego seniorzy będą mogli uczestniczyć w zajęciach fakultatywnych. Już dziś planowane są zajęcia z języka angielskiego, komputerowe oraz gimnastyka i rehabilitacja.
Warunkiem uczestnictwa w wykładach jest złożenie deklaracji, wniesienie opłaty wpisowej w wysokości 20 zł i semestralnej opłaty za zajęcia w kwocie 50 zł. W ramach tej kwoty każdy może uczestniczyć we wszystkich wykładach, przedsięwzięciach oraz wycieczkach organizowanych przez Uniwersytet Trzeciego Wieku. Zajęcia fakultatywne będą dodatkowo płatne.

Zapisywać można się cały czas. Chętnych zapraszamy do biura uniwersytetu mieszczącego się w pok. nr 8 na parterze Urzędu Miejskiego, ul. Zakroczymska 30. Biuro czynne jest w poniedziałki, środy i piątki w godz. 9:00 – 13:00. Informacji udziela też Starosta Filii Nowodworskiej Uniwersytetu p. Krystyna Kocan pod nr tel. 51 22 371. Wpłaty przyjmuje skarbnik, p. Danuta Wiśniewska.

/UM Nowy Dwór Maz./

2 razy komentowano artykuł "Nowy Dwór: Ruszyły zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku"

  1. Kwiatkowski z Legionowa | 28/09/2018, godz. 13:55 |

    w każdej przychodni, w kolejce do lekarza, tam jest najwięcej ww. “studentów”

  2. Bardzo chciałabym należeć do UNIWERSYTETU Trzeciego wieku gdzie mogę się zapisać Jadwiga

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *