Nowy Dwór Maz.: Zwycięski Maraton Kajakarski w Opolu

07:53, 26.09.2014 Aktualizacja: 09:59, 06.12.2015

Kajakarstwem Nowy Dwór Mazowiecki stoi. Z czystym sumieniem można tak powiedzieć po ostatnich Mistrzostwach Polski w Maratonie Kajakowym. Reprezentantki nowodworskiego OSiR-u zdobyły dwa złote medale i jeden srebrny.

W dniach 12-14 września na Odrze w Opolu odbyły się XXVIII Mistrzostwa Polski w Maratonie Kajakowym. Uczestnicy zawodów zmagali się na odciętym śluzami fragmencie rzeki. Nowodworski Ośrodek Sportu i Rekreacji pojechał na Opolszczyznę z trzema utalentowanymi kajakarkami, a mówiąc fachowo kanadyjkarkami: Dorotą Borowską, Justyną Boniecką i Klaudią Szulecką. Trenerem sekcji kajakowej jest Mariusz Szałkowski.

Dwa złota i srebro

Pierwszy medal dla NOSIR-u zdobyła Dorota Borowska, która startowała w kategorii C-1 juniorek na dystansie 14,5 km. W tym samym wyścigu stanęła także Justyna Boniecka, która z niewielką stratą do podium zajęła 4 miejsce - to bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę, że Justyna jest dopiero na początku swojej sportowej kariery.

Drugi medal dla reprezentacji NOSiR-u zdobyła Klaudia Szulecka, która startowała w kategorii C-1 młodziczek 5,6 km (rocznik 2000). Szulecka zdobyła srebro tracąc do 1 miejsca niewiele ponad 2 minuty.

Zawody dla nowodworskiej ekipy przypieczętowała Boniecka i Borowska, które startowały w kategorii C-2 kobiet. Przepływając 17,7 km panie dotarły do mety z najlepszym czasem. Warto także zaznaczyć, że w ogólnej klasyfikacji NOSiR uplasował się na 4 miejscu pokonując 32 inne kluby z terenu całej Polski