ReklamaMazowsze - wiadomości z regionu

Nowy Dwór Maz.: Więcej miejsc pracy na lotnisku?

Reklama

Już w październiku na Lotnisku Warszawa/Modlin uruchomiona zostanie baza operacyjna linii Ryanair z dwoma samolotami. Dodatkowo rozszerzy się lista połączeń krajowych i międzynarodowych. Czy te zmiany oznaczają więcej miejsc pracy dla mieszkańców regionu?

Reklama

23 października na lotnisku w Modlinie uruchomiona zostanie baza operacyjna linii Ryanair z 2 samolotami. Przewoźnik chce w przyszłym roku obsłużyć tu około 2,5 mln podróżnych, a sam port lotniczy obiecuje pozyskanie innych linii.

Więcej pracy?

Rzecznik Prasowy Portu Lotniczego Warszawa/Modlin, Magdalena Bojarska, tłumaczy, że zmiany najprawdopodobniej spowodują, że część dotychczasowych pracowników zamiast częściowego otrzyma pełny etat. Więcej pracy będzie także dla załóg samolotów. – Uruchomienie w naszym porcie bazy oznacza nowe miejsce pracy dla załóg 2 samolotów, a to ok. 16-18 osób na samolot – dodaje Bojarska.

Wzrosnąć ma także liczba pracowników u agenta handlingowego (zajmującego się m.in. obsługą naziemną i administracyjną samolotów oraz obsługą pasażerów), czyli firmę LS Aero Services. W tym przypadku praca czeka na ok. 25 osób. O 1 lub 2 mechaników zwiększy się również obsługa techniczna jedynego przewoźnika w Modlinie .

Nowe trasy

Według zapowiedzi przewoźnika, w momencie uruchomienia bazy będą w niej stacjonowały 2 samoloty. Z czasem liczba maszyn może się jednak zwiększyć. Dzięki utworzeniu bazy zmianie ulegną także tak zwane godziny operacyjne lotniska – samoloty będą wcześniej wylatywać i później wracać na lotnisko. Ponadto zwiększy się dzienna liczba wykonywanych lotów.

Dzięki powstaniu bazy, począwszy od sezonu letniego, przewoźnik wprowadzi 2 nowe trasy: do Aten oraz do Lizbony. Zimowy rozkład lotów będzie zawierał także połączenia z Wyspami Kanaryjskimi i Madrytem. Oprócz tego samoloty linii Ryanair mają latać z większą częstotliwością na trasach krajowych, czyli do Gdańska i do Wrocławia.

Bardzo nas cieszą połączenia krajowe Ryanaira. Z niecierpliwością czekamy już na uruchomienie porannej rotacji lotów krajowych: do Gdańska oraz do Wrocławia, co pozwoli na 1-dniowe wizyty biznesowe w tych miastach oraz zwiększy ofertę naszego lotniska – podsumowuje prezes portu lotniczego, Piotr Okienczyc.

/nk/

Zobacz także:

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

  1. nie miejcie złudzeń – dbają by nie zatrudnić nowych osób….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close