Reklama

Mazowsze - wiadomości z regionuWiadomości

Nowy Dwór Maz.: Rozbudują monitoring w Twierdzy Modlin

Reklama

70 tys. złotych dofinansowania otrzymają władze Nowego Dworu Mazowieckiego na poprawę bezpieczeństwa w dzielnicy Twierdza Modlin. Dotację w ramach programu „Razem bezpieczniej”przekaże wojewoda. Wkład własny gminy to ponad 29 tys. złotych.

Reklama

Projekt Bezpieczny Nowy Dwór Mazowiecki Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Mazowieckim otrzyma dofinansowanie w obszarze “bezpieczeństwo w miejscach publicznych i w miejscu zamieszkania”.

– Celem inicjatywy jest zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Nowym Dworze Mazowieckim (dzielnica Twierdza Modlin) poprzez rozbudowę monitoringu oraz modernizację przejść dla pieszych. Zaplanowano rozbudowę lokalnego systemu powiadamiania o zagrożeniach i naprawę miejsc zdewastowanych. Projekt zakłada również edukację i podniesienie umiejętności w zakresie odpowiedniego reagowania na niebezpieczeństwa występujące w miejscach publicznych wśród uczniów. – mówi Ivetta Biały, Rzecznik Prasowy Wojewody Mazowieckiego. Całkowity koszt nowodworskiej inicjatywy to 99 800 zł.

Tylko 3 projekty z Mazowsza dofinansowane

W tegorocznej edycji programu złożono 77 wniosków z Mazowsza. Ocenił je zespół koordynacyjny przy wojewodzie, składający się m.in. z przedstawicieli: policji, kuratora oświaty i konserwatora zabytków. Siedem najlepszych inicjatyw, tj. projekty z: Nowego Dworu Mazowieckiego, Wyszkowa, Nowego Duninowa, Stoczka, Starego Lubotynia, Zwolenia i Niegowa zarekomendowano do dofinansowania ministrowi spraw wewnętrznych, który dokonał oceny wniosków z całej Polski. Z Mazowsza zakwalifikowano, oprócz Nowego Dworu Mazowieckiego, projekt z Wyszkowa (Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Wyszkowa – etap II) oraz ze Zwolenia (Senior bezpieczny w ruchu drogowym).

Maksymalnie 100 tys. złotych

W ramach rządowego programu „Razem Bezpieczniej” samorządy oraz organizacje pozarządowe co roku mogą składać wnioski o dofinansowanie projektów poprawiających bezpieczeństwo w siedmiu obszarach (bezpieczeństwo w miejscach publicznych i miejscu zamieszkania; przemoc w rodzinie; bezpieczeństwo w szkole; bezpieczeństwo w środkach komunikacji publicznej; bezpieczeństwo w ruchu drogowym; bezpieczeństwo w działalności gospodarczej; ochrona dziedzictwa narodowego). Kwota dotacji może wynieść do 100 tys. zł, zaś wkład własny wnioskodawcy powinien stanowić do 30 proc. wartości projektu.

W latach 2007 – 2014, w ramach programu, dofinansowano z budżetu wojewody mazowieckiego 39 projektów na łączną kwotę ponad 3,1 mln zł.

/red/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button