Nowy Dwór Maz.: Oszust matrymonialny wyłudził 30 tys. zł

Fot. freeimages.com

Nowodworscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o wyłudzenie od mieszkanki powiatu nowodworskiego 30 tys. złotych. Taktyka 56-letniego Ryszarda W. była prosta – najpierw budował zaufanie u swojej ofiary, a potem prosił o pożyczkę.

Nowodworscy policjanci dowiedzieli się ostatnio, że na terenie miasta przebywa mężczyzna, który pod pozorem nawiązania relacji damsko-męskich, oszukuje kobiety, wyłudzając od nich pieniądze. W trakcie wyjaśniania sprawy wpadł podejrzany o oszustwo Ryszard W. Mężczyzna miał “pożyczyć” od 67-letniej mieszkanki powiatu nowodworskiego 30 tys. złotych.

Niestety dalsze postępowanie prowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że podejrzany jest poszukiwany dwoma listami gończymi. Nie stawił się on bowiem do zakładu karnego, aby odbyć karę 2 lat pozbawienia wolności, zasądzoną mu za podobne przestępstwa.

– Policjanci ustalili również, że w ostatnim okresie mężczyzna dokonał w podobny sposób kolejnych oszustw na terenie Polski. Aktualnie w nowodworskiej komendzie prowadzone jest śledztwo w tej sprawie. – informuje mł. asp. Szymon Koźniewski, rzecznik prasowy KPP Nowy Dwór Mazowiecki.

– Osoby, głównie kobiety, które mogły paść ofiarą podobnego przestępstwa proszone są o kontakt z policjantem prowadzącym czynności st. asp. Mariuszem Pokucińskim, nr tel. 22 60 44 226, bądź z dyżurnym nowodworskiej komendy 22 775 22 01-04. – dodaje Koźniewski.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Nowy Dwór Maz.: Oszust matrymonialny wyłudził 30 tys. zł"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *