Reklama

Legio na czterech łapachMazowsze - wiadomości z regionuNa sygnaleWiadomości

Nowy Dwór Maz: Dziki zaatakowały człowieka!

Reklama

W sobotę (29.11) chwilę po godzinie 18:00 na ulicy Okulickiego w Nowym Dworze Mazowieckim, wataha około 10 dzików, rzuciła się w kierunku 54-letniego mężczyzny spacerującego z 8-letnim psem. Na szczęście mężczyźnie nic się nie stało. Pecha miał natomiast pies, który został pogryziony przez jednego z dzików.

Reklama

Zdarzenie miało miejsce wieczorem w okolicy apteki i lecznicy weterynaryjnej. Rozwścieczone dziki rzuciły się na mężczyznę i jego psa. Pogryziony pies trafił pod opiekę weterynarza. Teraz czeka go kilkudniowa terapia antybiotykowa.

Zaatakowały psa

Po całym zajściu mężczyzna zadzwonił po córkę i wraz z nią oczekiwali na weterynarza. Według nich dziki swobodnie spacerowały w tym miejscu jeszcze długi czas. – Tam po chwili przechodziła kobieta z dwojgiem dzieci, jedno było w wózku, drugie miało może ze 3 latka. Co by było gdyby to nie naszego psa a dziecko zaatakowały te dziki? – pytała córka właściciela psa.

Straż Miejska nie widziała

Straż Miejska otrzymała zgłoszenie o ataku dzików po godzinie 18:00. – Na miejsce udał się patrol, ale nikogo już nie zastano – tłumaczy dyżurny Straży Miejskiej w Nowym Dworze Mazowieckim. Służby apelują o zachowanie ostrożności oraz o to, by nie podchodzić do dzików. Proszą też, by nie dokarmiać zwierząt, ani nie wyrzucać odpadków w miejsca łatwo dostępne dla dzikiej zwierzyny. Wszystkie przypadki ataków należy zgłaszać pod numery 986 lub 997.

/mk, iw/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close