Nowy Dwór Maz.: Bisialski ponownie przewodniczącym

W poniedziałek (1.12) w nowodworskim magistracie odbyła się I sesja Rady Miejskiej nowej kadencji. Obrady poprowadziła najstarsza radna Krystyna Nasiadka.

Podczas sesji przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej Hanna Sobczyńska wręczyła radnym zaświadczenie o wyborze. Prowadząca odczytała tekst ślubowania, a radna Agnieszka Kubiak Falęcka wyczytywała nazwiska radnych, którzy odpowiadali „Ślubuję” lub „Ślubuję – Tak mi dopomóż Bóg”. Po ślubowaniu radnych, zaświadczenie o wyborze na urząd burmistrza odebrał Jacek Kowalski, który również złożył ślubowanie.

Przewodniczący i jego zastępcy

Spośród radnych wyłoniono trzyosobową komisję skrutacyjną, która poprowadziła wybory przewodniczącego Rady Miejskiej. W tajnym głosowaniu Krzysztof Bisialski, jako jedyny zgłoszony kandydat uzyskał 19 głosów za przy 2 przeciw. Na wiceprzewodniczących radni wybrali Grażynę Nadrzycką, Jerzego Plackowskiego i Romana Bilińskiego.

Komisje stałe

Do porządku obrad wprowadzono uchwałę o powołaniu komisji stałych w tym komisji rewizyjnej. Pierwszą z ważniejszych uchwał na najbliższej sesji będzie przyjęcie budżetu, jaki zaproponuje burmistrz Jacek Kowalski.

/mk/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Nowy Dwór Maz.: Bisialski ponownie przewodniczącym"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *