Reklama

Kultura

Nowodworskie Inspiracje Teatralne nagrodzone

Reklama

Już po raz trzeci w Nowodworskim Ośrodku Kultury, we wtorek 9 kwietnia, odbył się Przegląd Szkolnych Grup Teatralnych – Nowodworskie Inspiracje Teatralne – NIT 2013. Potwierdzone zgłoszenia spłynęły ze Szkoły Podstawowej nr 5 i 7, z Gimnazjum Publicznego nr 1 i 2  oraz z Zespołu Szkół nr 2.

Reklama

fot. NOK

Punktualnie o godz. 10:05 ruszył przegląd. Jurorzy Agnieszka Klimowicz –  instruktor teatru dla dzieci i dorosłych oraz Maciej Dużyński – aktor i reżyser teatralny, zasiedli za stołem obrad, a na scenę, jako pierwsi, wyszli członkowie grupy teatralnej o nazwie „Scena pod sceną” prowadzonej przez Małgorzatę Pawełas w Publicznym Gimnazjum nr 2 i zaprezentowali spektakl pt. „Zemsta inaczej”. Uwspółcześniona wersja „Zemsty” A. Fredry opowiadająca historię rywalizacji dwóch grup młodzieżowych, które godzą się dzięki sile miłości Klary i Wacława. Pełna humoru opowieść o szkolnym środowisku i ich problemach ukazana z przymrużeniem oka.

Następnie wystąpiły dzieci z koła teatralnego prowadzonego przez Izę Ryńską-Pieluchowską w Szkole Podstawowej nr 7, które zrzesza uczniów klas 1-3. Zaproponowane przedstawienie nosiło tytuł „Zabawa w śpiącą królewnę”. Była to historia o zabawie grupy dzieci w teatr. Ciekawa inscenizacja, żart sytuacyjny, wynikający z akcji spektaklu i naturalne aktorstwo najmłodszych to największe atuty tego przedstawienia.

Kolejni wykonawcy to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 (klasy 4-6) działający w kole teatralnym „Teraz my”. W ich wykonaniu obejrzeliśmy przedstawienie pt. „Szkolny stajl”. Grupę prowadzi Jolanta Szczepańska, która do spektaklu zaangażowała aż 24 uczniów. Zabawna piosenka tytułowa, duża ilości dowcipów i scenek z życia szkoły. Szczególny szacunek dla umiejętności  zagospodarowania na scenie takiej ilości młodych aktorów.

Czwarta grupa teatralna, która wystąpiła podczas Przeglądu to „English Club” z Publicznego Gimnazjum nr 1, w jej wykonaniu obejrzeliśmy, drugą tego dnia, wersję spektaklu pt. “Zemsta inaczej” autorstwa M. Czaplińskiej. Tekst bazowy taki sam jaki wykorzystali ich rówieśnicy z Publicznego Gimnazjum nr 2, o czym dowiedzieli się w dniu prezentacji. Jednak magia teatru pozwala pomimo jednego źródła zrobić zupełnie inny spektakl i tak było w tym przypadku.

Ostatnim zespołem teatralnym jaki zaprezentowali się w Przeglądzie, była grupa teatralna z Zespołu Szkół nr 2 w spektaklu pod tytułem „Być kobietą”, złożonego ze śmiesznych skeczy i piosenek kpiących z kobiecych przywar. Wszystkie przedstawienia zawierały różne dawki humoru albowiem tematem przewodnim tegorocznego przeglądu było hasło „I śmiech może być nauką” i każda grupa z tematu wywiązała się znakomicie.

Jurorzy po obejrzeniu wszystkich przedstawień mieli trudny wybór, ale ostatecznie zdecydowali przyznać: BRĄZOWY NIT Zespołowi Szkół nr 2, SREBRNY NIT Publicznemu Gimnazjum nr 1 i ZŁOTY NIT Szkole Podstawowej nr 7.

Werdykt jury Przeglądu pokrył się z odczuciami widowni, która nagrodziła występ najmłodszych wykonawców największym aplauzem i burzą braw.

/NOK/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close