Nowodworski: W Święta złapali 9 pijanych kierowców

Fot. policja.gov.pl

W powiecie nowodworskim w okresie świątecznym policjanci ujawnili aż 9 nietrzeźwych kierujących. Na szczęście żaden z pijanych kierowców nie spowodował wypadku. Na drogach powiatu doszło jednak do 10  kolizji.

fot. policja.gov.plfot. policja.gov.pl

W okresie Świąt Wielkanocnych nowodworscy policjanci odnotowali 10 niegroźnych kolizji i ujawnili aż 9 nietrzeźwych kierujących. Rekordzistą okazał się 31-letni mieszkaniec gminy Zakroczym, który kierował osobowym fordem. W niedzielę (20.04) około godziny 3:00 w nocy 31-latek został zatrzymany do kontroli drogowej na ulicy Doranta w Zakroczymiu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Spokojne Święta

Tegoroczna Wielkanoc na nowodworskich drogach upłynęła dość spokojnie. – Cieszy fakt, że funkcjonariusze nie odnotowali żadnego wypadku – mówi Szymon Koźniewski – oficer prasowy KPP Nowy Dwór Maz. Od 18 do 21 kwietnia w ramach akcji „Bezpieczny Weekend” nad bezpieczeństwem na drogach powiatu nowodworskiego czuwało łącznie 241 policjantów.

Apelują o rozsądek

Policjanci z nowodworskiej komendy kolejny raz apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz o nie wsiadanie za kierownicę samochodu pod wpływem alkoholu. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność kierowców mogą doprowadzić do utraty życia lub zdrowia – podkreślają funkcjonariusze.

/wł/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Nowodworski: W Święta złapali 9 pijanych kierowców"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *