Nowodworski: W poniedziałek aż 17 pożarów traw i dwa fałszywe alarmy

Poniedziałek (10.03) był bardzo pracowitym dniem dla nowodworskich strażaków. Druhowie aż 17 razy gasili pożary traw, z których największy miał miejsce w miejscowości Błogosławie (gmina Zakroczym). Ogniem zajęły się tam łąki o powierzchni około 1 hektara.

fot. arch. OSP-RW Nowy Dwór Maz.fot. arch. OSP-RW Nowy Dwór Maz.

W poniedziałek (10.03) dyżurny nowodworskiej straży pożarnej został powiadomiony o dużym pożarze trawy w miejscowości Błogosławie. Przybyli na miejsce druhowie stwierdzili, że płonie około 1 hektara łąk i natychmiast przystąpili do gaszenia poprzez podanie prądów wody. Niestety nie był to jedyny pożar trawy w powiecie tego dnia – łącznie nowodworscy strażacy wyjeżdżali do 6 dużych pożarów zarośli i aż do 11 mniejszych.

W poniedziałek strażacy byli również wzywani do dwóch fałszywych alarmów. W miejscowości Stanisławowo (gmina Pomiechówek) zgłaszający poinformował straż o pożarze pustostanu. Przybyli na miejsce druhowie pożaru jednak nie stwierdzili. Podobna sytuacja miała miejsce w Nasielsku, gdzie system monitorowania jednego z marketów przesłał sygnał o zagrożeniu pożarowym. Wysłani do zdarzenia druhowie śladów ognia jednak nie znaleźli.

/wł/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Nowodworski: W poniedziałek aż 17 pożarów traw i dwa fałszywe alarmy"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *