Nowodworska Noc Muzeów, czyli wizyta w średniowieczu

Noc Muzeów to jedyna w swoim rodzaju okazja do tego, by bez oporu i dodatkowych kosztów, oddać się zamiłowaniu do historii. W Nowym Dworze Mazowieckim, tegoroczna Noc Muzeów odbyła się pod znakiem Średniowiecza.

fot.: NOKfot.: NOK

Dzięki Grupie rekonstrukcyjnej PEREPŁUT, goście Nowodworskiego Ośrodka Kultury, mogli w Noc Muzeów przenieść się do czasów Średniowiecza. Kolczugi, rycerskie zbroje i inne elementy codziennego życia wojów cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem. Ciekawostką dla wielu była także makieta średniowiecznego grodu i mostu Lednickiego. Klimatu dodawali chodzący po sali giermkowie w tradycyjnych strojach z epoki.

Eksponaty na tę noc udostępnili pasjonaci średniowiecza: Adam Gozdalik i Piotr Romaniuk. Każdy mógł więc z bliska przyjrzeć się przedmiotom codziennego użytku z okresu późnego średniowiecza, ówczesnej biżuterii i odzieży. W białych, podpartych na drewnianych palach namiotach, mieściły się stanowiska z warsztatem rogowiarskim, gdzie własnoręcznie można było wykonać biżuterię z zębów dzika.

Nie zabrakło oryginalnych konkursów w których wygrać można było wyroby ceramiczne stworzone podczas warsztatów w NOKu. Zwiedzający mieli również możliwość poznania sztuki kaligrafii oraz uczestniczenia w interesującym pokazie filmowym.

Zwieńczeniem Nocy Muzeów w Nowodworskim Ośrodku Kultury był pokaz ogni wykonany przez grupę Children of Fire.

fot.: NOK

/db/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Nowodworska Noc Muzeów, czyli wizyta w średniowieczu"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *