Nowodworscy policjanci w przedszkolu

foto: KPP Nowy Dwór Maz.

Nowodworscy policjanci gościli w Przedszkolu nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim. W spotkaniu uczestniczyło prawie 80-ciu przedszkolaków ze wszystkich grup wiekowych. Dzieciaki mogły posłuchać i zobaczyć z bliska jak wygląda praca policjanta. Nie brakowało emocji, kiedy „maluchy” własnymi rękami dotykały wyposażenia funkcjonariuszy.

foto: KPP Nowy Dwór Maz.

Spotkania z najmłodszymi obywatelami  powiatu nowodworskiego są wpisane w stałe zadania policji. Kontakt funkcjonariuszy z dziećmi w przedszkolach, ma na celu przybliżenie pracy policji, jak również zaszczepienie od najmłodszych lat ziarna praworządności.

Przedszkolaki miały możliwość bliżej poznać pracę policjanta, dotknąć jego wyposażenia do służby oraz posłuchać o tym, jak należy zachowywać się na ulicy. Ogromnym entuzjazmem cieszyły się kajdanki, „lizak” oraz czapka. Wszyscy z otwartymi buziami i zaciekawieniem słuchali tego, co policjanci opowiadali o swojej pracy.

Na koniec przedszkolaki podziękowały za pasjonujące spotkanie „na żywo” z mundurowymi. Nie zabrakło również deklaracji, że kiedy dorosną zostaną policjantami.

/KPP Nowy Dwór Maz./

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Nowodworscy policjanci w przedszkolu"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *