Nowoczesne kinkiety szklane – oferta Ardant.pl

Nowoczesny styl nie jest  tym samym co styl współczesny, chociaż te dwa terminy często stosuje się zamiennie. Styl nowoczesny powstał na początku XX wieku i od tamtej pory znacznie wyewoluował i wykształcił wiele odmian, poczynając od art deco a kończąc na minimalizmie. Nieodmiennie jednak w stylu nowoczesnym dużą rolę odgrywają oprawy świetlne oraz światłocień. W pomieszczeniach, gdzie ograniczono ilość ozdobników bardzo ważne jest, aby odpowiednio podkreślić elementy wystroju używając właściwych lamp. Pokój powinien się zmieniać wraz z nastaniem zmroku grając cieniami i uwydatniając proste detale.

Kinkiety świetnie się do tego nadają, szczególnie te z elementami szklanymi. Szkło bowiem jest ponadczasowo piękne i niezmiernie eleganckie. Dodaje wytworności każdej aranżacji. Użyteczne szczególnie tam, gdzie jest mało światła centralnego, gdzie elementy świetlne na ścianie dodają interesującego charakteru lub podkreślają walory estetyczne ściany bądź innego elementu wystroju.

Jednym z przykładów nowoczesnych kinkietów szklanych jest industrialny Morvah. Szalenie elegancki projekt ma chromowaną oprawę oraz przezroczysty, podłużny klosz. Pasuje do industrialnych pomieszczeń z nutką wytworności, świetnie sprawdza się wśród chromowanych elementów wykończenia, na przykład listew schodowych lub uchwytów meblowych. Prosty klosz z przezroczystego szkła zawiera bąbelki powietrza, co powoduje, że światło wydobywające się z niego jest rozproszone i zostawia piękne wzory na ścianie oraz podłodze. Kinkiet najlepiej wygląda z żarówką filamentową, która wcale nie musi mieć tradycyjnego kulistego kształtu.

Innym nowoczesnym kinkietem ze szkła jest Rain od Zuma Line. Niezwykle oryginalny klosz w kolorze szarym ma na powierzchni krople deszczu. Kinkiet sprawia wrażenie mokrego, co nadaje mu niecodzienny styl. Pasuje nie tylko do łazienki, ale także do salonu  w stylu art deco oraz do nowoczesnego minimalistycznego wnętrza sypialni. Kinkiet jest bardzo ciekawy, więc stanowi mocny akcent aranżacji, z pewnością zwróci na siebie uwagę. Przy tym jest nadzwyczaj wytworny, dlatego podoba się osobom o nieprzeciętnym wyczuciu stylu.

Kolejną propozycją sklepu (https://ardant.pl/kinkiety/) jest nowoczesny kinkiet Pioli w kolorze srebrnym. Ma on szklany  klosz w walcowatym kształcie pokryty srebrną farbą. Na nim znajduje się wzór stworzony z nieregularnie rozmieszczonych punktów, z których usunięto farbę. Tworzy to niepowtarzalny efekt wizualny, ponieważ światło przechodzi przez szkło tylko w punktach. Efekt ten jest potęgowany przez podstawę kinkietu, która jest chromowana i pięknie odbija tył klosza. Kinkiet może być głównym elementem do aranżacji pięknego wnętrza sypialni, salonu albo pokoju gościnnego w nowoczesnym stylu. Pasuje do chromowanych elementów ale również do drewna i szkła lacobel.

Szklane kinkiety sprawdzają się wspaniale w aranżacjach nowoczesnych, należy tylko pamiętać, żeby nie były przesycone ozdobnikami. Warto wybrać szklane kinkiety w nowoczesnym stylu, ponieważ świetnie ożywią i urozmaicą minimalistyczne wnętrza.

Pełną ofertę kinkietów znajdziesz w sklepie z lampami i oświetleniem: https://ardant.pl

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Nowoczesne kinkiety szklane – oferta Ardant.pl"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *