Reklama

LegionowskiWiadomościZdrowie

Nowoczesna porodówka w szpitalu na Bródnie

Reklama

Kameralne pokoje z łazienkami, nowe sale porodowe oraz nowoczesny sprzęt medyczny do opieki nad noworodkami i przyszłymi mamami – tak dziś wyglądają Oddziały Położnictwa i Neonatologii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego. Wszystko dzięki kompleksowej modernizacji. Koszt inwestycji to ponad 13,6 mln zł, z czego przeszło 12,8 mln zł to środki samorządu województwa mazowieckiego.

Reklama

Prace budowlane prowadzone były w całym budynku, w którym mieszczą się Oddziały Położnictwa i Neonatologii. Wymieniono również instalacje: centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjną, elektryczną i wentylacyjną. Ponadto, dzięki adaptacji czwartego piętra, uzyskano nowe pomieszczenia socjalno-biurowe.

Oddział Położnictwa

W tej chwili Oddział Położnictwa dysponuje salą do cięć cesarskich, z nowym wyposażeniem i nowym stołem operacyjnym, czterema salami porodowymi, wyposażonymi w stanowiska do resuscytacji noworodków oraz 48 łóżkami, gdzie mogą być hospitalizowane pacjentki w zakresie patologii ciąży i położnictwa. W celu zapewnienia najwyższej jakości udzielanych świadczeń medycznych oddział doposażono m.in. w nową centralę nadzoru okołoporodowego z dodatkowym KTG, dwa aparaty USG, w tym jeden z opcją 3D.

Na dużą uwagę zasługuje też organizacja przestrzeni. Wieloosobowe sale chorych zastąpiły jedno- i dwuosobowe pokoje z łazienkami. Dzięki takiemu rozwiązaniu pacjentki i ich rodziny mogą liczyć na zachowanie większej intymności i prywatności. Ponadto pacjentki mogą korzystać z w pełni wyposażonych aneksów kuchennych.

Oddział Neonatologii

Modernizacja objęła też odział opieki nad najmłodszymi. Efektem prac jest przede wszystkim powiększenie oddziału oraz wyposażenie go w: 4 stanowiska intensywnego nadzoru medycznego, 5 stanowisk opieki ciągłej, 5 stanowisk opieki pośredniej oraz 21 miejsc dla matek z dzieckiem w systemie rooming-in. Tutaj znajduje się również pokój laktacyjny ze stanowiskiem do odciągania pokarmu oraz jego przechowywania.

Aby zapewnić najwyższą jakość udzielanych świadczeń medycznych oddział doposażono w nowoczesny sprzęt tj. respirator z funkcją oscylacji, aparat USG z dopplerem, aparat RTG przyłóżkowy, nowe inkubatory, w tym inkubator transportowy z respiratorem.

/red., UMWM/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close