Od nowego roku legionowskie starostwo będzie czynne również w soboty

Starostwo Powiatowe w Legionowie, Fot. arch. Legio24

Od stycznia 2018 roku legionowskie starostwo będzie czynne również w soboty. Od 8 rano do południa będzie można załatwić sprawy w wydziale geodezji, biurze obsługi mieszkańców oraz wydziale architektury. – Taką decyzję podjął starosta legionowski by wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców – informuje rzecznik prasowa starostwa, Joanna Kajdanowicz.

Do tej pory osoby pracujące w tych samych godzinach, w których otwarte jest Starostwo Powiatowe w Legionowie miały możliwość załatwienia swojej sprawy jedynie w poniedziałek. W tym dniu godziny pracy urzędu są bowiem wydłużone do 18. Od stycznia 2018 sytuacja ta ulegnie radykalnej zmianie i urząd będzie działał również w soboty.

– Od lat konsekwentnie stawiamy na jakość i komfort obsługi w starostwie. Zaczęliśmy od przebudowy wydziału architektury kilka lat temu – nie tylko wygodniejszej aranżacji przestrzeni dla klientów, ale też zmian organizacyjnych, które sprawiły, że szybkość załatwiania spraw znacząco się poprawiła. Kolejnym krokiem była przebudowa w wydziale komunikacji. Natomiast w tym roku uruchomiliśmy Biuro Obsługi Mieszkańców, co również
usprawniło obsługę mieszkańców. Otwarcie urzędu w soboty to kolejny krok w obranym przez nas kierunku – mówi starosta legionowski Robert Wróbel.

Bez brania urlopu

Począwszy od 13 stycznia (6 stycznia jest dniem ustawowo wolnym od pracy – tego dnia przypada Święto Trzech Króli) w Starostwie Powiatowym w Legionowie będzie można załatwić rejestrację samochodu, prawo jazdy, wypisy i wyrysy z ewidencji gruntów czy rejestrację łodzi, jak również złożyć wniosek o pozwolenie na budowę czy też odebrać gotową decyzję również w soboty. Starostwo będzie pracować w godzinach od 8 do 12.

Płatności tylko kartą

Ważną informacją dla tych, którzy zdecydują się skorzystać z usług starostwa w sobotę, jest fakt, że wszelkie opłaty związane z załatwianiem naszej sprawy będzie można w ten dzień uregulować na miejscu wyłącznie płacąc kartą płatniczą. W starostwie nie ma kasy, której funkcję w dni powszednie spełnia Filia Banku Spółdzielczego, zlokalizowana w tym samym budynku. Ci, którzy nie używają tzw. „plastiku”, będą mogli udać się do najbliższego czynnego banku lub urzędu pocztowego, w którym dokonają wpłaty na wskazane konto. Trzeba o tym pamiętać, by uniknąć niespodzianek.

– Uruchomienie punktu kasowego na jeden dzień w tygodniu byłoby nieracjonalne ekonomicznie, gdyż pociągałoby za sobą znaczące koszty. Mam nadzieję, że zyskując możliwość załatwienia sprawy w dzień wolny od pracy mieszkańcy będą wyrozumiali dla tego drobnego ograniczenia, jakim jest konieczność płatności wyłącznie kartą. – mówi sekretarz powiatu Artur Borkowski.

/red, Starostwo Powiatowe w Legionowie/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Od nowego roku legionowskie starostwo będzie czynne również w soboty"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *