Nowe parkingi i stacja ładowania pojazdów przy PKP Legionowo Piaski już dostępne dla mieszkańców

Nowe parkingi przy PKP Legionowo Piaski oficjalnie już otwarte, Fot. UM Legionowo

Mieszkańcy Legionowa mogą już oficjalnie korzystać z nowego parkingu przy stacji kolejowej PKP Legionowo Piaski. Obiekt posiadający ponad 200 miejsc postojowych dla samochodów, kilkadziesiąt miejsc parkingowych dla rowerów oraz stację do ładowania samochodów elektrycznych został oddany do użytku w poniedziałek (5.02).

– Bezpłatne parkingi przy stacji PKP Legionowo Piaski dysponują dokładnie 223 miejscami postojowymi dla samochodów i 70 miejscami dla rowerów. Szlabany otwierają się przy najechaniu samochodem przed szlaban dla danego kierunku jazdy. By zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom parkingu zainstalowano dwie kamery wizyjne monitorujące na bieżąco i dwie kamery sczytujące tablice rejestracyjne. Na tym terenie znajduje się również ogólnodostępna, bezpłatna stacja do ładowania samochodów elektrycznych wyposażona w 2 gniazda o mocy 2x11kW (w zależności od baterii danego pojazdu, pełne ładowanie odbywa się od 2 do 4,5 godzin) – czytamy w komunikacie wydanym przez Urząd Miasta Legionowo.

Teren parkingów jest ogrodzony i obsadzony drzewami, krzewami i kwiatami różnych gatunków, a wody opadowe i roztopowe odprowadzone są z parkingów poprzez kanalizację deszczową. Zamontowano również tablice informacyjne, regulaminy korzystania z parkingów oraz energooszczędne oświetlenie w technologii LED.

Inwestycja przy PKP Legionowo Piaski powstała w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Całość kosztowała 2 325 201,83 zł brutto.

/red., UM Legionowo/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Nowe parkingi i stacja ładowania pojazdów przy PKP Legionowo Piaski już dostępne dla mieszkańców"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *