Reklama

Legionowski

Nowe komputery dla czytelników w jabłonowskich bibliotekach

Reklama

Biblioteki w Jabłonnie i Chotomowie zyskały w ostatnim czasie nowy sprzęt. W miejsce przestarzałych i wysłużonych komputerów czytelnikom udostępniono nowe urządzenia z dostępem do Internetu, do których podłączone zostały drukarki laserowe.

Reklama

fot. UG Jabłonna

fot. UG Jabłonna

Dzięki wsparciu finansowemu ze środków unijnych Gmina stworzyła w bibliotekach 7 stanowisk komputerowych dla czytelników  (4 nowe komputery w Jabłonnie i 3 w Chotomowie).  Dodatkowo stanowiska wyposażone są w drukarki laserowe – 2 w Jabłonnie i 1 w Chotomowie.

Z nowego sprzętu korzystać mogą wszyscy mieszkańcy  gminy Jabłonna, a jedynym wymogiem jest zarejestrowanie się jako czytelnik. Na komputerach zainstalowane zostało oprogramowanie bezpłatnie przekazane przez firmę Microsoft – systemy operacyjne Windows 7 oraz pakiety biurowe Office 2010.

Oprócz urządzeń, oddanych bezpośrednio do użytku czytelników, zakupiono również serwer, aby poprawić dostępność bibliotecznego katalogu on-line a także projektor z ekranem, który pozwoli na prowadzenie multimedialnych zajęć dla czytelników.

Modernizacja sprzętu komputerowego w bibliotece możliwa była dzięki realizowanemu projektowi „Dla naszego czytelnika – Nowa sieć informatyczna”, współfinansowanemu ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

/wł, UG Jabłonna/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close