Reklama

KomunikacjaLegionowskiMazowsze - wiadomości z regionuWarszawa - wiadomości ze stolicyWiadomości

Nowa oferta Kolei Mazowieckich. Pojedziesz do Gdyni i do Krakowa

Reklama

Od 19 grudnia 2015 roku Koleje Mazowieckie uruchamiają połączenia weekendowe do Krakowa i Gdyni. Bilet na pociąg „Dragon” do Krakowa będzie można kupić za 40 zł, a na pociąg „Słoneczny” do Gdyni (tak jak w okresie wakacji) za 45 zł. Czas przejazdu z Warszawy Centralnej wyniesie odpowiednio: 2h i 40 minut do Krakowa i 4h i 8 minut do Gdyni.

Reklama

Pierwsze kursy nowych połączeń zaplanowano na 19 grudnia br. Pociąg do Krakowa odjedzie z Warszawy Wschodniej o godzinie 9:19, a do stacji Kraków Główny dotrze o 12:14. W drogę powrotną wyruszy o godzinie 16:18 i dowiezie podróżnych do Warszawy Wschodniej na 19:08.

Natomiast pociąg do Gdyni odjedzie z Warszawy Zachodniej o godzinie 7:20 i na miejsce dotrze o godzinie 11:38. W drogę powrotną wyruszy o godzinie 13:40, a do Warszawy Zachodniej dotrze o godzinie 17:44.

Jak pociąg wypada na tle konkurencji?

Po porównaniu czasów przejazdu nowych pociągów uruchamianych przez KM z pociągami Intercity pojawia się różnica na niekorzyść KM, przede wszystkim na trasie Warszawa-Gdynia (czas przejazdu dłuższy o blisko godzinę). Jednak rekompensuje to nam znacznie niższa cena.

Przykładowe czasy przejazdów i cen dla Intercity. Fot. Intercity/Legio24
Przykładowe czasy przejazdów i cen dla Intercity. Fot. Intercity/Legio24

Na trasie Warszawa-Kraków nowym pociągiem KM będziemy jechać już tylko 23 minuty dłużej niż słynnym Pendolino.

Tylko w weekendy

Pociągi będą kursowały w weekendy i będą zestawione z nowoczesnych, klimatyzowanych wagonów piętrowych, które są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także posiadają przewijaki dla niemowląt. Będzie można także nieodpłatnie przewieźć psa lub rower. – W tym roku wakacyjny „Słoneczny” był rekordowo popularny – przewiózł blisko 120 tysięcy podróżnych. To ogromny sukces, dlatego postanowiliśmy dać pasażerom możliwość taniego, komfortowego i szybkiego podróżowania na trasie do Gdyni i Krakowa. O potrzebie uruchomienia takich pociągów wspominali też podróżni w przeprowadzonej przez naszą spółkę ankiecie. Mam nadzieję, że te połączenia będą równie popularne. – mówi Dariusz Grajda, członek zarządu, dyrektor handlowy Kolei Mazowieckich.

Pociąg „Słoneczny” Warszawa Zachodnia – Gdynia Główna
Cena biletu normalnego na trasie Warszawa Zachodnia – Gdynia Główna wynosi 45 zł. Od tej ceny przysługują ulgi ustawowe i handlowe, dlatego np. studenci zapłacą 22,05 zł, uczniowie 28,35 zł, a cena biletu w ofercie KM 35 (dla osób do 26 roku życia i po 60 roku życia) wyniesie 29,25 zł.

Pociąg będzie zatrzymywał się między innymi na stacjach w Legionowie i w Nowym Dworze Mazowieckim. I tak jadąc w kierunku Gdyni pojawi się na wymienionych wcześniej stacjach odpowiednio o 7:54 i 8:03. W drodze powrotnej natomiast w Nowym Dworze Maz. “Słoneczny” pojawi się o 16:43, a do Legionowa dotrze 16:52.

Rozkład jazdy pociagu "Słonecznego" (obowiązuje od chwili uruchomienia pociągu do 12 III 2016)
Rozkład jazdy pociągu “Słonecznego” (obowiązuje od chwili uruchomienia pociągu do 12 III 2016)

Pociąg „Dragon” Warszawa Wschodnia – Kraków
Cena biletu normalnego na trasie Warszawa Wschodnia – Kraków Główny wynosi 40 zł. Od tej ceny przysługują ulgi ustawowe i handlowe, dlatego np. studenci zapłacą 19,60 zł, uczniowie 25,20 zł, a cena biletu w ofercie KM 35 wyniesie 26 zł.

Rozkład jazdy pociagu "Dragon" (obowiązuje od chwili uruchomienia pociągu do 12 III 2016)
Rozkład jazdy pociagu “Dragon” (obowiązuje od chwili uruchomienia pociągu do 12 III 2016)

Więcej informacji na temat oferty przewoźnika można znaleźć na stronie internetowej www.mazowieckie.com.pl Wszystkie informacje dostępne są także pod numerem całodobowego call center: (22) 364 44 44.

/red, KM/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

  1. w pociągu o 6,25 do Warszawy pasażerowie mają gorzej niż szprotki w konserwie tego problemu kierownictwo KM nie widzi, a ruszają w dalsze podboje co wiąże się z zabraniem połączeń tu na Mazowszu, chore?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close