Reklama
Legionowski

Nowa fontanna w Legionowie

W przyszłym roku przy ul. Królowej Jadwigi w Legionowie powstanie Plac Wodny. O inwestycji informują na bilbordzie Urząd Miasta oraz Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne.

Reklama

Przy ulicy Królowej Jadwigi – pośrodku terenu rekreacyjnego – powstanie fontanna o kształcie prostokąta. Według wizualizacji, jaką prezentuje PWK, między ławeczkami umieszczone zostaną płyty, a w nich dysze wodne.

Jak zapewnia Prezes PWK – Grzegorz Gruczek, nowa fontanna będzie miała podłoże antypoślizgowe. Budowla będzie tym samym bezpieczna dla najmłodszych mieszkańców Legionowa. Najprawdopodobniej zamontowane zostanie także oświetlenie, które nocą powinno dać niezwykłe efekty wizualne.

Przy ulicy Królowej Jadwigi stanie Plac Wodny Fot. Legio24.pl

Przygotowania trwają od kilku miesięcy

Inwestycja jest przygotowywana już od początku 2014 roku. Obecnie trwają prace nad dokumentacją projektową. Koszt budowy oraz szczegóły techniczne działania Placu Wodnego nie są na razie znane. – Projektowane wymiary placu wodnego to ok. 23 x 8m. Będzie on posiadał kilkanaście dysz spieniających i tryskających w formie fontann. Plac wyposażony będzie w płyty antypoślizgowe, umożliwiające bezpieczne korzystanie przez dzieci i dorosłych. Projekt wykonywany jest przez panią Bożennę Kosińską firma DA DZIUBA ARCHITEKCI – informuje PWK Legionowo. Pewne jest jednak to, że powstanie on w 2015 roku. W pierwszym etapie realizacji inwestycji konieczne będzie usunięcie kolizji związanych z instalacjami na terenie parku.

/iw/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

4 razy komentowano

  1. Mija lipiec reklama stoi na placu, ale placu wodnego ni widu, ni słychu śmiech na sali po prostu.
    Ale co tam lepiej niech powstanie plac zabaw dla piesków śmiech ogarnia, świetne pomysły mają nasi włodarze nic innego tylko pogratulować.
    Szkoda, że nie biorą przykładu z innych mniejszych miasteczek na Mazowszu jak się rozwijają świetnie i w pierwszej kolejności zaspakajają potrzeby mieszkańców a nie ich pupili.

  2. Przecież to wiadomo, że chodzi o kompanie wyborczą Pan Grzegorza Gruczka.

  3. Wszystko pięknie, tylko czy naprawdę trzeba wydawać dodatkową kasę na reklamę czegoś co ma powstać? Czy nie lepiej żeby po prostu powstało? A jak z jakiejś przyczyny nie powstanie? Więcej pracy, mniej reklamy i będzie dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button