Reklama

KulturaLegionowskiPo godzinachWiadomości

Noc Muzeów w Legionowie i powiecie

Reklama

Otwarcie wystawy „Sportowe Legionowo”, pokaz jazdy na bicyklach oraz gry i zabawy dla najmłodszych to główne atrakcje legionowskich obchodów Nocy Muzeów. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę, naturalnie w Legionowskim Muzeum Historycznym, przy ul. Mickiewicza.

Reklama

Impreza zaplanowana do późnych godzin wieczornych przewiduje również możliwość zwiedzenia stałych wystaw takich jak „De Profundis… Archeologia ziem powiatu legionowskiego”, czy „W krainach lodu i książek – rzecz o Alinie i Czesławie Centkiewiczach”. Nie obędzie się bez prezentacji dawnych strojów, przygotowanej przez grupę rekonstrukcyjną, czy spotkań z ciekawymi ludźmi. Dla młodszych muzeum przygotowało zabawy sportowe oraz pokaz rowerowego freestyle’u. Początek zabawy w sobotę o 17:00, w siedzibie głównej muzeum, przy ul. Mickiewicza.

Filia Piaski na wojskowo

W sobotę o godz. 18:00 na Noc Muzeów zaprasza także filia muzeum na os. Piaski. Tutaj całość imprezy będzie dotyczyła wojska i legionowskich tradycji wojskowych. Będą pokazy grup rekonstrukcyjnych, projekcje filmów, czy koncert piosenek z lat 30-tych ubiegłego wieku. W sobotę nastąpi także otwarcie wystawy „Dzieje Garnizonu Legionowo. Czas wojen i pokoju”.

Szczegóły imprez organizowanych przez Muzeum Historyczne w Legionowie na plakatach poniżej.

W powiecie…

Nieporęt

W tym roku po raz pierwszy w akcję Noc Muzeów włączy się Gminny Ośrodek Kultury w Nieporęcie. Główne atrakcje to przede wszystkim wystawy, ale nie tylko. Będzie też spacer historyczny oraz gry i zabawy edukacyjne, a impreza zakończy się wspólnym ogniskiem. Szczegóły TUTAJ i na plakacie poniżej.

Jabłonna

Gmina Jabłonna Noc Muzeów uświetni już w piątek (15.05). Specjalne atrakcje zapewni Gminna Biblioteka Publiczna. Tego wyjątkowego dnia biblioteka w Jabłonnie otwarta będzie od godziny 8:00 do 24:00. Na wszystkich, którzy odwiedzą placówkę po godzinach, czekają wyjątkowe atrakcje: poczęstunek, gry planszowe i projekcja filmu. Szczegóły TUTAJ i na plakacie poniżej.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close