ReklamaKulturaLegionowskiPo godzinachWiadomości

„Niknące obrazy” Legionowa. Biblioteka zaprasza na przedstawienie i warsztaty rodzinne

Reklama

Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie zaprasza wszystkich zainteresowanych teatrem i sztuką, niezależnie od wieku i umiejętności, do wspólnego tworzenia spektaklu-słuchowiska o Legionowie pt. „Niknące Obrazy”. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 30 września o godzinie 17.00 w Poczytalni.

Reklama

Z pomocą artystów i animatorów stworzymy opowieść o mieście wczoraj i dziś. Źródłami do tej pracy będą wspomnienia mieszkańców Legionowa i materiały archiwalne – czytamy w zaproszeniu przesłanym przez miejską książnicę. Uczestnicy będą mieli szansę na napisanie własnej piosenki o Legionowie pod okiem pedagogów i muzyków. Powstaną osobiste „niknące obrazy” wzorowane na XIX wiecznych przeźroczach i lampiony-domki tworzące makietę dawnego Legionowa.

Spektakl będzie wystawiony jednorazowo 14 listopada, ale jako słuchowisko będzie dostępny w Bibliotece także do wypożyczenia i odsłuchania.

Jak zgłosić swój udział?

Zgłoszenia należy wysyłać na adres [email protected] Spotkanie organizacyjne odbędzie się 30 września o godzinie 17.00 w Poczytalni.

„Niknące obrazy” – warsztaty rodzinne

W ramach projektu „Niknące obrazy” – odbędą się również dwa warsztaty rodzinne, podczas których uczestnicy zbudują domki-lampiony wzorując się na starych zdjęciach z Legionowa. – Przy okazji dowiedzą się o dawnym życiu w naszym mieście, będą mogli podzielić się z innymi własną historią o tym jak znaleźli się w Legionowie. Powstałe podczas kolejnych warsztatów domki będą dla nas bazą do stworzenia makiety Legionowa, nie tyle historycznego, ile wyobrażonego – informuje Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie.

Sama makieta będzie częścią scenografii spektaklu podsumowującego projekt.

Kiedy odbędą się warsztaty? Jak się zapisać?

Warsztaty odbędą się 2 i 9 października o godzinie 17.00, a poprowadzi je Dominika Ruta, malarka i plastyczka. Zapisywać można się pod adresem [email protected]

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close