Reklama

LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Nieporęt: Z plastikową rurką i smyczą na sąsiada. Interweniowała policja

Reklama

Policjanci z Nieporętu zatrzymali 34-letnią kobietę i 42-letniego mężczyznę, którzy w piątek (27.09) wtargnęli na posesję sąsiada, grozili mu pozbawieniem życia oraz pobili używając do tego celu plastikowej rurki i smyczy. Oboje byli pijani. Za popełnione czyny mogą trafić do więzienia.

Reklama

Jak informuje w komunikacie Komenda Powiatowa Policji w Legionowie, w piątek dyżurny komisariatu z Nieporętu otrzymał od Straży Gminnej informację o pobitym mężczyźnie. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Jak ustalili mundurowi na posesję pokrzywdzonego, po wcześniejszym uszkodzeniu bramy wjazdowej, wtargnęły dwie osoby – kobieta i mężczyzna, które mieszkają w sąsiedztwie. 42-latek zaczął grozić pokrzywdzonemu pozbawieniem życia, a następnie wraz z 34-latką bili go, używając do tego plastikowej rurki oraz smyczy. Na widok pojazdu strażników sprawcy zbiegli z posesji.

– Po kilku minutach od zdarzenia para została zatrzymana. Oboje trafili do policyjnej celi. Kobieta w momencie zatrzymania miała w organizmie 1,5 promila alkoholu, mężczyzna nie poddał się badaniu, ale wyraźnie było czuć od niego woń alkoholu – informuje podkom. Justyna Stopińska z KPP Legionowo.

W kolejnych dniach śledczy z Nieporętu zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutów podejrzanym. 34-letnia kobieta usłyszała zarzut uszkodzenia ciała oraz naruszenia miru domowego i zgodnie z decyzją prokuratury trafiła pod policyjny dozór. 42-letni mężczyzna odpowie za uszkodzenie ciała, groźby karalne, uszkodzenie mienia oraz naruszenie miru domowego. W przypadku mężczyzny prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Sąd Rejonowy w Legionowie przychylił się do wniosku i mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami.

Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, kobieta za kratki może trafić na 2 lata.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close