Reklama
LegionowskiWiadomości

Nieporęt: Wójt z absolutorium za zeszły rok

Reklama

Wójt gminy Nieporęt Maciej Mazur otrzymał już od Rady Gminy absolutorium za wykonanie budżetu w 2015 roku. Specjalną uchwałę w tej sprawie podjęto podczas ostatniej sesji, która odbyła się we wtorek 14 czerwca. Rada w ocenie pracy władz gminy była niemal jednomyślna. Za udzieleniem absolutorium głosowało 13 radnych, 1 osoba wstrzymała się od głosu.

Reklama

Podczas wtorkowej sesji radni wysłuchali sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Nieporęt za 2015 rok wraz ze sprawozdaniem finansowym oraz informacją o stanie gminnego mienia. Skarbnik, Katarzyna Skuza zapoznała również radnych z pozytywną opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie w kwestii przedłożonego jej sprawozdania z wykonania zeszłorocznego budżetu. Następnie przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Gminy, Andrzej Wojciechowski przedstawił opinię, która zalecała radnym zagłosowanie za udzieleniem wójtowi absolutorium.

Podczas krótkiej dyskusji radni zwrócili uwagę na dużą skuteczność w pozyskiwaniu środków unijnych, dzięki którym możliwe było zrealizowanie wielu inwestycji, w tym najważniejszej – kanalizacji na odcinku Białobrzegi-Rynia oraz w zachodniej części gminy w Józefowie, Woli Aleksandra i Stanisławowie Drugim – czytamy w komunikacie Urzędu Gminy Nieporęt.

Radni podczas głosowania byli niemal jednomyślni. Za udzieleniem absolutorium wójtowi Mazurowi głosowało 13 osób przy jednej wstrzymującej się. Głosów przeciwko udzieleniu absolutorium nie było.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

  1. strasznie współczuję wam takiego beznadziejnego Wójta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close