Nieporęt: Wigilijne spotkania mieszkańców

Fot. UG Nieporęt

Gmina Nieporęt spotkania wigilijne zorganizowała w poszczególnych miejscowościach. Odbywały się one w filiach Gminnego Ośrodka Kultury. Podczas każdego z nich można było wspólnie pośpiewać kolędy oraz skosztować tradycyjnych, polskich, bożonarodzeniowych potraw.

Podczas spotkania mieszkańców w Filii GOK w Stanisławowie Drugim panowała świąteczna, rodzinna atmosfera. Tradycyjnie już oprawę muzyczną zapewnił zespół Młodzież 50+ , w tym roku w towarzystwie tanecznej sekcji dziecięcej. W ośrodku unosił się zapach wigilijnych potraw, a całości dopełniły pięknie udekorowane stoły.

Spotkanie opłatkowe w Filii GOK w Beniaminowie rozpoczął koncert wigilijny w wykonaniu najmłodszych, po którym w utworzonym kręgu wszyscy wspólnie łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia. Resztę wieczoru mieszkańcy spędzili przy świątecznym stole.

W Kątach Węgierskich na spotkanie opłatkowe zaprosił Teatr Obrzędowy i zespół wokalny Kącik. Kolędy w wykonaniu członków zespołów wyczarowały magiczną świąteczną atmosferę, w której mieszkańcy składali sobie życzenia i łamali się opłatkiem. A później próbowali świąteczne potrawy.

Z kolei w poniedziałek (14.12) Gminny Ośrodek Kultury w Nieporęcie gościł seniorów na corocznym spotkaniu opłatkowym. Do wspólnego kolędowania zaprosił Chór Echo Nieporętu. Po wspólnych życzeniach goście podzielili się opłatkiem i zasiedli do świątecznie przystrojonych stołów, na których królowały się tradycyjne wigilijne potrawy.

Boże Narodzenie to czas pełen wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w czasy Narodzin Chrystusa. Tegoroczne przedstawienie bożonarodzeniowe tradycyjnie odbyło się w Szkole Podstawowej w Józefowie. Widzowie obejrzeli piękną i wzruszającą inscenizację w wykonaniu uczniów opowiadającą o oczekiwaniu na niezwykłe narodziny, wędrówce świętych rodziców, walce dobra ze złem. Magiczny i świąteczny nastrój wyczarował zespół “Józefinki”, który zaśpiewał piękne kolędy i pieśni bożonarodzeniowe.

/red, UG Nieporęt/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Nieporęt: Wigilijne spotkania mieszkańców"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *