Reklama
LegionowskiWarszawa

Nieporęt: Urząd Gminy wydał na film promocyjny 12 tys. zł

12 tys złotych kosztował nieporęcki samorząd nowy film promocyjny. Firmę, która go nakręciła i zmontowała wybrano na podstawie zapytania ofertowego. Niektórzy zadają sobie jednak pytanie, czy nie był to zbędny wydatek?

Reklama

Nowy film promocyjny Nieporętu jest w pełni profesjonalny. W pigułce przedstawia najważniejsze atrakcje turystyczne gminy takie, jak chociażby Dziką Plażę. Widzowie dowiedzą się z niego także tego, że władze samorządowe dbają o rozwój sportu i sprawności fizycznej mieszkańców, a przedsiębiorcy mogą liczyć na przyjazny klimat dla każdego rodzaju działalności gospodarczej – zarówno małej, jak i znacznie większej – pisaliśmy w Legio24.pl kilka tygodni temu. Okazuje się jednak, że film budzi wśród niektórych mieszkańców kontrowersje. Chodzi o cenę. – 12 tys. złotych to zbyt wiele – pisze w mailu do naszej redakcji jeden z czytelników. – Dlaczego nie rozpisano przetargu na jego wykonanie? Z pewnością znalazłyby się firmy, które wykonałyby go taniej – dodaje.

O sprawę finansowania nowego filmu zapytaliśmy więc nieporęckich samorządowców. Odpowiedzi udzieliła nam Barbara Kopcińka, sekretarz Urzędu Gminy. Wynika z niej, że film wyprodukowała firma z Michałowa – Reginowa na podstawie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie zapytania ofertowego. Takie rozwiązanie przewiduje prawo w stosunku do zamówień, których wartość nie przekracza 30 tys. euro.

Źródło: youtube

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button