Reklama

Biznes, praca, pieniądzeLegionowskiWiadomości

Nieporęt sygnatariuszem Mazowieckiej Unii Światłowodowej

Reklama

W czwartek (15.03) powołano do życia Mazowiecką Unię Światłowodową. Jej celem jest zapewnienie szerokopasmowego internetu mieszkańcom Mazowsza, likwidacja „białych plam” w województwie oraz rozwój społeczeństwa informacyjnego. Pierwszego dnia przystąpiło do niej 16 gmin z regionu. Jednym z sygnatariuszy Unii jest Gmina Nieporęt.

Reklama

Spotkanie powołujące do życia Mazowiecką Unię Światłowodową odbyło się w Warszawie. Poza Gminą Nieporęt założycielami tego technologicznego porozumienia są gminy: Piaseczno, Podkowa Leśna i Mińsk Mazowiecki oraz największy polski telekom Orange Polska.

Celem Unii Światłowodowej jest współpraca z lokalnymi samorządami w celu optymalizacji procesu inwestycyjnego i zapewnienie dostępu do szerokopasmowego Internetu na terenie białych plam województwa. Dzięki przystąpieniu do Mazowieckiej Unii Światłowodowej, gminy będą uczestniczyć w ustalaniu założeń projektu inwestycyjnego, aby wybudowana sieć najlepiej odpowiadała na potrzeby mieszkańców, firm i jednostek publicznych.

Przystąpienie do Unii daje również możliwość promocji gminy jako lokalizacji przyjaznej inwestorom a zrealizowana inwestycja pozwoli na wprowadzenie publicznych e-usług i oszczędnościowych rozwiązań typu Smart City.

To nie pierwsza Unia na rzecz dostępu do światłowodowego Internetu

Jak informuje Orange Polska, we wrześniu ubiegłego roku powołano Lubuską Unię Światłowodową, do której dotychczas przystąpiło 65 gmin z tego regionu. 53 gminy przystąpiły do powołanej w grudniu Pomorskiej Unii Światłowodowej.

/red., Orange Polska/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close