ReklamaLegionowskiNa sygnaleWiadomości

Nieporęt: Skuterem uciekali przed policją. Kierowca był pijany, a pasażer poszukiwany

Reklama

Policjanci ze stołecznej drogówki, pełniący służbę na terenie gminy Nieporęt, po krótkim pościgu zatrzymali dwóch mężczyzn poruszających się skuterem. Mężczyźni, pomimo wezwania funkcjonariuszy, nie zatrzymali pojazdu do kontroli. Jak się okazało kierujący jednośladem 40-latek był kompletnie pijany, a jego 36-letni pasażer poszukiwany listem gończym. Do zdarzenia doszło w piątek (13.09).

Reklama

– W piątek około godz. 16.00 policjanci ze stołecznej „drogówki”, którzy pełnili służbę na terenie powiatu legionowskiego zauważyli w Nieporęcie dwóch mężczyzn jadących skuterem. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli, ponieważ pasażer nie posiadał kasku ochronnego. Kierowca nie reagował jednak na sygnały świetlne i dźwiękowe, które mundurowi dawali mu do zatrzymania i zaczął uciekać ulicą Dworcową w kierunku torów PKP. Mężczyzna nie reagował na kolejne polecenia funkcjonariuszy. Wjechał skuterem na wał, gdzie nie miał możliwości kontynuowania ucieczki i został szybko zatrzymany. Ponieważ pasażer zeskoczył ze skutera i zaczął uciekać, w pościg za nim ruszył jeden z policjantów. Po chwili mężczyzna również znalazł się w rękach mundurowych – czytamy w komunikacie wydanym przez Komendę Powiatową Policji w Legionowie.

Mężczyźni zostali wylegitymowani i sprawdzeni w policyjnych bazach danych. Zbadano także ich trzeźwość. Jak się okazało 36-letni pasażer był poszukiwany listem gończym, natomiast kierujący skuterem 40-latek był pijany. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

Kierujący skuterem odpowie teraz za jazdę po pijanemu i nie zatrzymanie się do policyjnej kontroli, natomiast jego młodszy kolega już został przetransportowany do aresztu śledczego.

/red., KPP Legionowo/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close