Nieporęt: Pechowy finał jazdy samochodem po lodzie

Pod samochodem załamał się lód. Kierujący był pijany, Fot. KP PSP Legionowo

W niedzielę (29.01) tuż przed godz. 21:00, na wodach Zalewu Zegrzyńskiego, w okolicy ul. Zegrzyńskiej w Nieporęcie doszło do niecodziennego zdarzenia z udziałem samochodu osobowego, pod którym załamał się lód. Znajdującym się w środku dwóm 26-latkom na szczęście nic się nie stało. Kierowca był pijany.

– Informację o zdarzeniu Komisariat Rzeczny Policji otrzymał od Państwowej Straży Pożarnej kilka minut po godz. 21:00. Na miejsce natychmiast udał się patrol, któremu ustalenie prawdopodobnego przebiegu zdarzeń zajęło dłużej niż zwykle. Powód? Na miejscu funkcjonariusze zastali tylko zatopiony do połowy samochód marki saab, brak było osób uczestniczących w tym wypadku – relacjonuje podkom. Emilia Kuligowska, rzecznik prasowa KPP Legionowo. – Dwóch 26-letnich mężczyzn, którzy twierdzili że znajdowali się w samochodzie pojawiło się później. Jeden z nich, kierujący samochodem był pijany. W jego organizmie było 1,1 promila alkoholu. Na razie nie wiadomo dlaczego osoby uczestniczące w zdarzeniu tuż po opuszczeniu przytopionego samochodu oddaliły się z miejsca. Wyjaśnieniem tej kwestii zajmują się już policjanci – dodaje podkom. Kuligowska.

Z raportu policyjnego wynika również, że 26-letni mężczyźni zdołali przejechać około 100 metrów, licząc od linii brzegowej Zalewu Zegrzyńskiego, nim pod ciężarem auta załamał się lód. Na szczęście samochód tylko do połowy zanurzył się w wodzie i tylko to prawdopodobnie uratowało mężczyznom życie. Przy ujemnej temperaturze wystarczy kilka minut w wodzie aby organizm wychłodził się na tyle, by doszło do szoku termicznego i w konsekwencji śmierci. – Apelujemy do wszystkich, którzy zechcą wjechać samochodem na lód o zachowanie szczególnej ostrożności. Nigdy nie wiadomo, czy gdzieś pokrywa lodowa nie będzie cieńsza, na przykład z powodu prądów wodnych i czy nie dojdzie do jej pęknięcia. Najlepiej w ogóle nie próbować takich zabaw, gdyż mogą się one zakończyć tragicznie – ostrzega podkom. Emilia Kuligowska, rzecznik prasowa legionowskich policjantów.

Fot. Komenda Powiatowa PSP Legionowo

/red/

2 razy komentowano artykuł "Nieporęt: Pechowy finał jazdy samochodem po lodzie"

  1. Legionowskiej sprawy | 03/02/2017, godz. 18:18 |

    To czasami nie radny z Legionowa?

  2. Kwiatkowski z Legionowa | 30/01/2017, godz. 17:27 |

    Za taką usługę strażacy powinni wystawić rachunek za 5 tys. pln. To działa odstraszająco na nachlanych debili.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *