Reklama

LegionowskiTelekomunikacja dla CiebieWiadomości

Nieporęt: Rozbudują sieć światłowodową. Do końca roku podłączą osiedle w Białobrzegach

Reklama

Rusza kolejny etap budowy sieci światłowodowej w gminie Nieporęt. Jeszcze w tym roku dostęp do ultraszybkiego internetu uzyskać mają mieszkańcy osiedla w Białobrzegach. W planach jest także podłączenie os. Głogi. To jednak nie koniec. Powołano bowiem specjalny zespół koordynujący, który ma opracować koncepcję podłączenia do światłowodu jak największej liczby gospodarstw domowych.

Reklama

Rozpoczynający się właśnie drugi etap budowy sieci światłowodowej w gminie Nieporęt zapewni dostęp do szybkiego internetu mieszkańcom osiedla w Białobrzegach. Do końca tego roku będzie mogło się do niego podłączyć około 210 gospodarstw domowych.

Kolejnym krokiem będzie budowa sieci na osiedlu Głogi. W tym przypadku nie podano terminu. Wiemy natomiast, że inwestycja będzie realizowana przy wsparciu lokalnych władz. Współpraca pomiędzy Urzędem Gminy Nieporęt i operatorem telekomunikacyjnym – Orange Polska jest możliwa dzięki przepisom obowiązującej od niedawna tak zwanej megaustawy, która znacząco ułatwia realizację tego typu projektów.

Jak informuje w komunikacie Urząd Gminy w Nieporęcie, został także powołany zespół koordynujący w skład którego wchodzą zarówno pracownicy urzędu gminy jak i przedstawiciele Orange Polska. Zespół ten podejmie prace nad opracowaniem koncepcji, która pozwoli na umieszczenie w zasięgu sieci szerokopasmowej jak największej liczby gospodarstw domowych gminy Nieporęt.

Budowa sieci światłowodowej w gminie Nieporęt jest realizowana w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa i dofinansowana ze środków Unii Europejskiej. Wykonawcą jest Orange Polska S.A.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close