Reklama

LegionowskiWiadomości

Nieporęt: Poszkodowana w pożarze Zuzia Ciesielska wciąż potrzebuje wsparcia

Reklama

W dalszym ciągu trwa systematyczna akcja pomocy dla Zuzi Ciesielskiej z Nieporętu, podopiecznej gdańskiej Fundacji Zbieramy Razem. Tragedia, która rozegrała się w nocy z 12 na 13 października 2016 roku w jej domu przy ul. Jana Kazimierza zrujnowała życie Zuzi i jej matce. W pożarze domu poparzone zostały 63-letnia babcia i jej wówczas 12-letnia wnuczka Zuzia. Babcia zmarła w szpitalu. Zuzia koszmar przeżyła, ale została ciężko poparzona.

Reklama

Dziewczynka wciąż wymaga długotrwałego leczenia i kosztownej rehabilitacji, w większości bez refundacji NFZ. Pomoc dla niej uruchomiła Fundacja Zbieramy Razem z siedzibą w Gdańsku. Mieszkańcy Nieporętu i okolicznych miejscowości od początku pomagali się pozbierać tej rodzinie. Była między innymi zbiórka krwi, organizowanie pomocy dla pozbawionej dachu nad głową rodziny, potem akcja wysyłania książeczek dla Zuzi i innych dzieci przebywających na długotrwałym leczeniu w szpitalach.

W maju odbył się piknik, już trzeci z kolei, na którym społeczność Nieporętu zbierała pieniądze na leczenie Zuzi. Udało się zebrać 1517 zł. – Wiele osób pamięta o tragedii, której doświadczyła Zuzia i jej rodzina, stąd też duża otwartość i życzliwość na przeprowadzoną w tym dniu zbiórkę – mówi dr Anna Grzeszkiewicz.

Dziś Zuzi nie zagraża już niebezpieczeństwo, ale potrzebuje długotrwałej i niestety także bardzo kosztownej rehabilitacji. Leczenie może potrwać nawet dwa – trzy lata, a koszt leczenia i rehabilitacji w wyniku rozległych poparzeń u dziecka może wynosić nawet 100 tys. zł. Na ten koszt składają się maści, specjalistyczne opatrunki, do tego codzienne leki, specjalne ubrania uciskowe do leczenia blizn pooparzeniowych oraz zabiegi. To wydatki, których sama mama Zuzi nie jest w stanie ponieść. Zwłaszcza, że większość nie jest refundowana przez NFZ. Koszt samego ubrania uciskowego to wydatek kilkudziesięciu tys. zł. A tych ubrań potrzeba, gdyż dziewczynka rośnie i rozwija się.

Do tej pory zebrano przeszło 37 tys. zł, ale szacowane potrzeby to co najmniej 45 tys. zł. Pieniądze wpłaciło już 83 ofiarodawców.

Chcesz pomóc Zuzi? Wystarczy zrobić przelew

Pieniądze na rehabilitację Zuzi można wpłacać na subkonto z dopiskiem “Pomoc dla Zuzi Ciesielskiej”

Numer konta w banku ING: 76 1050 1764 1000 0090 3087 9689

Dla wpłat z zagranicy: Swift: INGBPLPW PL 54 1050 1764 1000 0090 3087 9697

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close