Nieporęt: Pościg za pijanym kierowcą

Fot. arch. policja.pl

W niedzielę (29.03) policjant legionowskiej drogówki wracając wieczorem po służbie do domu zauważył na ul. Zegrzyńskiej w Nieporęcie samochód marki daewoo lanos, którego tor jazdy wydawał się podejrzany. Funkcjonariusz przypuszczał, że kierowca może być pijany i powiadomił o tym fakcie dyżurnego z miejscowego komisariatu. Policjant próbował także sam zatrzymać kierowcę, ale ten nie dawał za wygraną.


Kiedy funkcjonariusz dał kierującemu daewoo sygnał do zatrzymania ten wykonał polecenie, ale zamiast poddać się kontroli zaczął uciekać pieszo. Funkcjonariusz ruszył za nim. Po chwili kierowca lanosa, 37-letni Paweł P. wrócił do samochodu i odjechał w kierunku Zegrza łamiąc przy tym wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego. Jechał pod prąd oraz przekraczał dozwoloną prędkość powodując ogromne zagrożenie dla ruchu kołowego. W pewnym momencie zjechał na pobocze i uderzając w krawężnik przebił koło. W tym momencie funkcjonariusz policji, który ścigał podejrzanego dokonał zatrzymania. Paweł P. trafił w ręce policjantów, którzy nadjechali radiowozem.

Po badaniu alkomatem okazało się, że 37-latek miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Jak informuje asp. Emilia Kuligowska, rzecznik prasowy KPP Legionowo, Paweł P. zostanie niebawem przesłuchany, zostaną mu również postawione zarzuty. Za jadę po pijanemu grozi do 2 lat więzienia.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Nieporęt: Pościg za pijanym kierowcą"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *