Reklama

LegionowskiWiadomości

Nieporęt: Ponad 24 mln zł na inwestycje

Reklama

W czwartek (15.01) w gminie Nieporęt jednogłośnie uchwalono budżet na 2015 rok. Wydatki samorządu mają przerosnąć przychód o ponad 6 mln zł. Na inwestycje zaplanowano natomiast ponad 24 mln złotych.

Reklama

Sesja Rady Gminy Nieporęt, na której głosowano nad tegorocznym budżetem odbyła się w czwartek (15.01). Radni zgodnie zagłosowali za budżetem – 13 głosów. Dochody gminy mają wynieść ponad 70,5 mln złotych. To kwota niższa w stosunku do zaplanowanych wydatków, które mają ukształtować się na poziomie ponad 76,5 mln złotych.

Jakie inwestycje?

Wydatki bieżące gminy Nieporęt w 2015 roku mają zamknąć się w blisko 52,5 mln złotych. Na inwestycje odłożono natomiast 24,2 mln zł. Pieniądze te mają zostać rozdzielone na takie działania jak budowa kanalizacji sanitarnej w Stanisławowie Drugim, Woli Aleksandra i Józefowie (ponad 9 mln zł), czy budowę kanalizacji wraz z siecią wodociągową na odcinku Białobrzegi – Rynia wokół Jeziora Zegrzyńskiego (ponad 6 mln zł). Dokończona zostanie również budowa systemu kolektorów słonecznych (ponad 1,5 mln zł). Na inwestycje drogowe samorząd zabezpieczył natomiast kwotę ponad 2 mln złotych. Pieniądze odłożono także na zagospodarowanie terenu portów Nieporęt i Pilawa wraz z zakupem wyposażenia do nich (500 tys. zł).

Inwestycje w oświatę

Gmina w przyjętym projekcie budżetowym zaplanowała także pewne inwestycje w oświacie. Rzecz dotyczy przebudowy Szkoły Podstawowej w Nieporęcie wraz z zagospodarowaniem terenu (500 tys. zł) oraz stworzenia projektu i rozbudowy Szkoły Podstawowej w Józefowie (także 500 tys. zł). Zmodernizowany zostanie również budynek szkoły w Wólce Radzymińskiej (300 tys. zł).

/nk/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close