Nieporęt: Podstawówka będzie jak nowa

Fot. pixabay.com

W ciągu najbliższych miesięcy Szkoła Podstawowa w Nieporęcie zmieni się nie do poznania. Samorządowcy w czwartek (26.03) rozpisali przetarg na wykonanie jej kapitalnego remontu. Zgodnie z warunkami przetargu, w szkole zmieni się wszystko. Będzie bardziej nowoczesna i przyjazna najmłodszym mieszkańcom.


Przebudowa Szkoły Podstawowej w Nieporęcie została podzielona na dwie części. Część A przewiduje remont elewacji, część B natomiast całkowitą przebudowę wnętrza budynku. Wykonawca, który wygra przetarg będzie musiał prowadzić prace w taki sposób, aby nie utrudniało to zajęć lekcyjnych. Władze gminy w czasie trwania zajęć dopuszczają jedynie prace przy elewacji, pozostałe trzeba będzie wykonać w wakacje. Firmy, które chciałyby podjąć się remontu szkoły mogą składać oferty do 14 kwietnia. Umowa z wykonawcą ma być podpisana w ciągu kolejnego miesiąca.

Co zmieni się szkole?

Część A : Remont elewacji
W tej części przebudowy, w budynku naprawione zostaną gzymsy oraz ubytki w elewacji. Budowlańcy wymienią również rynny i rury spustowe, a opaska wokół budynku zostanie wyłożona kostką betonową. Całość zostanie estetycznie pomalowana.

Część B: Przebudowa wnętrza
Najważniejsze prace związane z remontem szkoły będą prowadzone w jej wnętrzu. Choć krócej byłoby napisać, co się w szkole nie zmieni, to jednak pokusiliśmy się o spisanie najważniejszych punktów planowanej inwestycji. Władze Nieporętu chcą w budynku przebudować łazienki. Zyskają one nie tylko nowe ściany, czy oświetlenie, ale również armaturę. W szkole zostaną wymienione drzwi, parapety, okładziny oraz szyby. Każda sala zostanie wyremontowana, a niektóre z nich przebudowane, dotyczy to również korytarzy. W szkole pojawi się nowoczesne oświetlenie LED, zasilane z przebudowanej, objętej ochroną PPOŻ instalacji elektrycznej. Wymienione zostaną również instalacje wodociągowa i kanalizacyjna, pojawią się wewnętrzne hydranty.

Ostateczny koniec przebudowy zaplanowano na 20 września.

Inwestycja ma być w części sfinansowana ze środków unijnych.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Nieporęt: Podstawówka będzie jak nowa"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *