Reklama

LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Nieporęt: Pijany warszawiak jechał całą szerokością jezdni. Grozi mu 5 lat więzienia

Reklama

Policjanci z Nieporętu zatrzymali 42-latka, który mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę. W ujęciu mężczyzny pomógł przypadkowy kierowca, który uniemożliwił mu dalszą jazdę.

Reklama

Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie (30.05) na terenie gminy Nieporęt – informuje rzeczniczka legionowskich policjantów podkom. Justyna Stopińska. – Jeden z kierowców zwrócił uwagę na jadącą przed nim całą szerokością jezdni mazdę. Nie zastanawiając się ani chwili, bezpiecznie wyprzedził samochód i zajechał mu drogę. Następnie wyciągnął kluczyki ze stacyjki, by kierowca nie mógł odjechać. O całym zdarzeniu zaalarmował dyżurnego w Nieporęcie – dodaje podkom. Stopińska.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze drogówki przebadali kierującego na zawartość alkoholu w organizmie. 42-letni mieszaniec Warszawy miał blisko 2 promile. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że kierowca mazdy popełnił jeszcze jedno przestępstwo. Mężczyzna złamał sądowy zakaz prowadzenie pojazdów obowiązujący do marca 2024 roku.

42-latek usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Jak informuje policja, kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu to kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close