Nieporęt: Pijany i bez prawa jazdy uciekał policjantom. Zatrzymali go po pościgu (wideo)

Zatrzymanie 21-letniego Tymoteusza G., fot. KPP Legionowo

Policjanci z Komendy Stołecznej Policji zatrzymali 21-letniego Tymoteusza G., który w czwartek (19.04) około godz. 22:00 jechał pijany ulicą Zegrzyńską na terenie gminy Nieporęt i ani myślał zatrzymać się do policyjnej kontroli. Jak okazało się po zatrzymaniu, mężczyzna nie dość że był pijany, to na dodatek w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

Jak relacjonuje kom. Jarosław Florczak, rzecznik prasowy KPP Legionowo, do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek, około godz. 22:00 na ul. Zegrzyńskiej w Nieporęcie. To właśnie wtedy poruszający się nieoznakowanym radiowozem wywiadowcy z KSP zauważyli forda jadącego w stronę ul. Jana Kazimierza z wyłączonymi światłami mijania. Postanowili sprawdzić przyczynę roztargnienia kierowcy i zatrzymać go do kontroli. W tym momencie rutynowe działania policjantów jednak się zakończyły, bo kierowca forda zamiast zatrzymać auto zaczął przyspieszać i uciekać funkcjonariuszom.

– Po przejechaniu kilkuset metrów, ford zatrzymał się nieopodal stacji benzynowej. Kierujący nim mężczyzna w pośpiechu wysiadł i rozpoczął pieszą ucieczkę przed goniącymi go policjantami, którzy nie tracili go z oczu. Mężczyzna uciekał przez zarośla i krzaki w kierunku wiaduktu nad Kanałem Żerańskim. W pewnym momencie uciekinier wszedł do wody i brodząc po pas, wyszedł z drugiej strony kanału – wprost w ręce stołecznych wywiadowców – relacjonuje pościg za pijanym kierowcą kom. Jarosław Florczak.

Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym przez 21-letniego Tymoteusza G. powietrzu. Policjanci ustalili także, że mężczyzna nie ma prawa jazdy. Amator jazdy na „podwójnym gazie” spędził noc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych legionowskiej komendy. Po wytrzeźwieniu, 21-latek w Komisariacie Policji w Nieporęcie usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu. Tymoteusz G. przyznał się do obu zarzucanych mu przestępstw i dobrowolnie poddał się karze.

/red., KPP Legionowo/

1 raz komentowano artykuł "Nieporęt: Pijany i bez prawa jazdy uciekał policjantom. Zatrzymali go po pościgu (wideo)"

  1. Kwiatkowski z Legionowa | 25/04/2018, godz. 14:45 |

    Może Policjanci z Komendy Stołecznej Policji zrobią porządek z pojazdem ciężarowym zaparkowanym, od kilku lat na ulicy Piastowskiej w Legionowie, zaraz za zakazem ruchu dla pojazdów ciężarowych. Legionowska policja tego wykroczenia nie widzi od kilku lat. Pojazd ten utrudnia ruch innym użytkownikom zwłaszcza w godzinach szczytu.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *