Reklama

KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Nieporęt: Konsultacje społeczne w sprawie skrócenia tras autobusów 705 i 735 jeszcze przed świętami

Reklama

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, w środę (21.12) mieszkańcy gminy Nieporęt będą mogli wziąć udział w konsultacjach społecznych dotyczących skrócenia tras autobusów 705 i 735, które według planów Zarządu Transportu Miejskiego mają dojeżdżać wyłącznie do pętli na Żeraniu. Na takie rozwiązanie nie godzą się jednak ani mieszkańcy, ani władze gminy. – Każdy głos sprzeciwu będzie się liczyć w batalii o pozostawienie tras linii 705 i 735 w dotychczasowym kształcie – pisze do mieszkańców wójt Nieporętu.

Reklama

Mieszkańcy gminy Nieporęt przyzwyczaili się już do faktu, że obsługujące ich gminę autobusy dojeżdżają do stacji Metra Marymont. Takie rozwiązanie gwarantuje im bezpośrednie połączenie z podziemną kolejką, bez konieczności korzystania z niewygodnych przesiadek. Ta komfortowa sytuacja ma jednak się niebawem zmienić. Zarząd Transportu Miejskiego, opracowując plan zmian komunikacyjnych na Białołęce chce bowiem skrócenia tras „nieporęckich czerwoniaków” do pętli na Żeraniu. Na takie rozwiązanie nie godzą się jednak ani mieszkańcy gminy, ani jej władze. Stąd pomysł na zorganizowanie konsultacji społecznych w tej sprawie.

Konsultacje odbędą się jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, w środę (21.12), w godz. od 17:00 do 21:00 w siedzibie Gimnazjum w miejscowości Stanisławów Pierwszy.

– Zachęcam do wzięcia udziału w spotkaniu wszystkich, dla których ważne jest, by autobusy 705 i 735 nadal kursowały do przystanku Metro Marymont. Na spotkaniu zgłosić będzie można swoje uwagi, propozycje i postulaty dotyczące proponowanych zmian. Każdy głos sprzeciwu będzie się liczyć w batalii o pozostawienie tras linii 705 i 735 w dotychczasowym kształcie. Już teraz swoje uwagi w sprawie proponowanych zmian komunikacyjnych zgłaszać można mailem na adres [email protected] – pisze w liście do mieszkańców wójt gminy, Sławomir Mazur.

banner-ztm-strona3-1024x585

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

3 razy komentowano

  1. “A dlaczego obie linie mają jechać do Marymontu a może by tak jedna była z pętli Żerań tam też są ludzie ?”

    Może dlatego że większość mieszkańców Nieporętu czy Legionowa domaga się bezpośrednich autobusów do metra
    Przesiadka na Żeraniu nie należy do komfortowych i wie to każdy mieszkaniec, dlatego autobusy na Żerań dojeżdżają na miejsce praktycznie puste

  2. A dlaczego obie linie mają jechać do Marymontu a może by tak jedna była z pętli Żerań tam też są ludzie ?

  3. Konsultacje społeczne nie maja mocy wiążacej czyli to ruchy pozorne wójta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close