Reklama

LegionowskiSportWiadomości

Nieporęt gospodarzem wielkiego finału cyklu Garmin Iron Triathlon w 2019 roku

Reklama

Nieporęt będzie gospodarzem najważniejszych, finałowych zawodów przyszłorocznego cyklu Garmin Iron Triathlon. To wielkie wyróżnienie dla tej gminy, która na triathlonowej mapie Polski zaistniała w 2014 roku. Zawody odbędą się 31 sierpnia 2019 r.

Reklama

Do tej pory w Nieporęcie gościł popularny cykl Triathlon Series, w przyszłym roku przyjdzie czas na debiut w tym miejscu popularnego Garmin Iron Triathlon. Doskonała lokalizacja zawodów w bliskim sąsiedztwie stolicy co roku przyciąga setki triathlonistów! Zawodnicy wysoko oceniają warunki, jakie gmina Nieporęt oferuje do uprawiania tej dyscypliny sportu. Czysta woda w Zalewie Zegrzyńskim oraz doskonałe trasy rowerowe i biegowe gwarantują niezapomniane wrażenia wszystkim startującym.

Gospodarzem imprezy będzie Centrum Konferencyjno-Rekreacyjne Promenada. Zawodnicy uczestniczący w wielkim finale zawody pływackie rozegrają w wodach Zalewu Zegrzyńskiego. Trasa rowerowa wytyczona zostanie drogami o bardzo dobrej nawierzchni asfaltowej w stronę miejscowości Radzymin. Natomiast trasa biegowa to pętla o długości 5,275 km.

Jak co roku, podczas wielkiego finału cyklu zostaną nagrodzeni najlepsi zawodnicy i zawodniczki w klasyfikacji generalnej we wszystkich kategoriach wiekowych oraz klasyfikacji open. Do klasyfikacji końcowej na poszczególnym dystansie zostanie zliczona suma czterech najlepszych czasów podczas całego cyklu.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close