Reklama

LegionowskiWiadomości

Nieporęt: Gmina inwestuje w sprzęt ratujący życie

Reklama

Zestaw do przecinania karoserii zniszczonych w wypadkach samochodów, defibrylatory i zapory przeciwpowodziowe to sprzęt, który w ostatnim czasie zakupił nieporęcki samorząd. Urządzenia trafiły do strażnic OSP, Straży Gminnej oraz Urzędu Gminy. W sumie wydano na niego ponad 80 tys. złotych.

Reklama

Dzięki dokonanym zakupom Ochotnicza Straż Pożarna w Nieporęcie wzbogaciła się o średni zestaw hydrauliczny. Jest on wykorzystywany podczas akcji ratowniczych, a służy m.in. do przecinania zniszczonych karoserii czy wyważania futryn. Sprzęt pozwoli strażakom na skuteczne reagowanie w sytuacjach zagrożenia życia.

Pięć zakupionych przez samorządowców automatycznych defibrylatorów zewnętrznych zostało przekazanych strażakom ochotnikom z Kątów Węgierskich, Nieporętu i Wólki Radzymińskiej, a także do Straży Gminnej mającej swoją siedzibę przy Dzikiej Plaży oraz do Urzędu Gminy. Co warte podkreślenia, wraz z zakupem samych urządzeń, władze zapłaciły także za przeszkolenie 24 osób, które będą je obsługiwać.

Urząd Gminy w Nieporęcie zakupił także 6 sztuk zapór przeciwpowodziowych wypełnianych wodą. Każda z nich ma długość 11 metrów i co ważne można je, w razie potrzeby, łączyć w dowolnych konfiguracjach. Zapory są łatwe w użyciu i szybkie w zastosowaniu. Ich zaletą jest także niewielki ciężar, ułatwiający transport i magazynowanie.

Zakup urządzeń został w całości sfinansowany z budżetu gminy.

/red., UG Nieporęt/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close