Reklama

KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Nieporęt: Gmina aplikuje o kolejne środki na budowę ścieżek rowerowych

Reklama

Gmina Nieporęt jako jedyna z terenu powiatu legionowskiego aplikuje o kolejne środki finansowe na budowę ścieżek rowerowych w ramach drugiego konkursu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego. Dzięki niemu w gminie ma powstać ścieżka prowadząca wzdłuż Kanału Królewskiego od granicy z Warszawą do samego Zalewu Zegrzyńskiego. Planowana długość to 8 km. Projekt budowy nowych ścieżek ma być realizowany wspólnie z okolicznymi gminami.

Reklama

Przygotowywany jest projekt porozumienia, którego liderem będzie Miasto i Gmina Marki, pomiędzy Miastami: Kobyłka, Ząbki, Zielonka, Wołomin, Radzymin i gminą Nieporęt. Celem porozumienia jest wspólne aplikowanie o środki finansowe na budowę łącznie ok. 50 km ścieżek połączonych w zintegrowany system.

Gmina Nieporęt w ramach konkursu planuje aplikować o dofinansowanie budowy ścieżki rowerowej na odcinku 8 km od Warszawy (dzielnicy Białołęka) bezpośrednio do Jeziora Zegrzyńskiego, wzdłuż Kanału Królewskiego. Nowa ścieżka ma połączyć już istniejący system ścieżek rowerowych powiatu wołomińskiego, legionowskiego i Warszawy. Ponadto na odcinku od stacji PKP do os. Głogi wzdłuż ścieżki prowadzić będzie wydzielony chodnik dla pieszych, a sama trasa ta zostanie wyposażona w oświetlenie.

Maksymalny poziom możliwego dofinansowania w ramach konkursu to 80% kosztów kwalifikowanych projektu. Jego wartość to ok. 8 mln złotych. Planowany termin zakończenia całego projektu to 2020 rok.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close