Reklama

LegionowskiPo godzinachSportWiadomości

Nieporęt: Finał zawodów z cyklu Triathlon Series już w najbliższą niedzielę. Uwaga utrudnienia w ruchu!

Reklama

W najbliższą niedzielę (2.09) w Nieporęcie odbędą się finałowe zawody cyklu Triathlon Series 2018. Doskonała lokalizacja zawodów, w bliskim sąsiedztwie stolicy, co roku przyciąga setki triathlonistów. W tym roku może ich przybyć nawet 800! Tym razem organizatorzy pomyśleli także o najmłodszych sportowcach dla których przygotowano zawody biegowe “Kids Run”. Niedzielna impreza idealnie nadaje się na zakończenie sezonu triathlonowego na Mazowszu. Początek zawodów o godz. 8:30.

Reklama

Podczas tegorocznej edycji zawodów zostaną rozegrane Mistrzostwa Mazowsza w Triathlonie na wszystkich trzech dystansach: 1/2 IM, 1/4 IM i 1/8 IM. Kto zdobędzie tytuł mistrza regionu dowiemy się już w najbliższą niedzielę. Wtedy też poznamy zwycięzców klasyfikacji generalnej na poszczególnych dystansach.

W Nieporęcie triathloniści mogą wystartować na jednym z trzech dystansów:

  • 1/2 IM (1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze, 21,1 km biegu),
  • 1/4 IM (0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze, 10,55 km biegu)
  • 1/8 IM (0,475 km pływania, 22,5 km jazdy na rowerze, 5,275 km biegu).

Na każdym z dystansów będzie można wystartować w trzyosobowej sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, trzecia biegnie.

Impreza odbędzie się na terenie Centrum Konferencyjno-Rekreacyjnego Promenada w Białobrzegach. Zawodnicy rywalizować będą wykorzystując istniejącą już infrastrukturę. Pływanie zostanie zorganizowane w wodach Zalewu Zegrzyńskiego. Trasa rowerowa wytyczona zostanie drogami o bardzo dobrej nawierzchni asfaltowej. Trasa biegowa natomiast poprowadzona została w większości po ulicach asfaltowych, ale będą też fragmenty crossowe.

Pierwszy raz w Nieporęcie imprezą towarzyszącą triathlonowi będą zawody biegowe dla dzieci Kids Run. Najmłodsi będą mogli wystartować na jednym z trzech dystansów: 200 m, 500 m oraz 1000 m.

Gmina Nieporęt to znakomite miejsce na przeprowadzenie tego typu zawodów, położona jest w Kotlinie Warszawskiej, na południowym brzegu Jeziora Zegrzyńskiego.  Leżące na historycznym szlaku wiodącym z Warszawy przez Pułtusk i Suwałki do Litwy ziemie mogą poszczycić się ponad pięciusetletnią tradycją i przepięknymi krajobrazami. Gmina Nieporęt stanowi jedyną w swoim rodzaju enklawę na Mazowszu z doskonałymi warunkami do wypoczynku i rekreacji. Jej tereny o każdej porze roku mogą stać się miejscem wypoczynku i ucieczką od zgiełku miasta. Swoje piękno zawdzięcza przede wszystkim Zalewowi Zegrzyńskiemu, powstałemu w czterdziestokilometrowej długości rozlewisku rzek Narwi i Bugu.

Aby wziąć udział w niedzielnych zawodach wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie zawodów: www.triathloncom.pl.

Utrudnienia w ruchu

W godzinach 08:30 – 14:30 zamknięte dla ruchu będą drogi na odcinku Białobrzegi – Stare Zadłubice – Ruda – Radzymin. W godzinach 08:30 – 16:30 zamknięta będzie również ul. Spacerowa oraz ul. Główna w Ryni.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close