Nieporęt: Dzika Plaża zamknięta! Pojawiły się sinice

Dzika Plaża w Nieporęcie, Fot. UG Nieporęt

Przed nami ostatni weekend wakacji, na dodatek bardzo pogodny i upalny – z temperaturą dochodzącą do 31 stopni Celsjusza. Niestety mamy bardzo złą wiadomość dla tych wszystkich, którzy planowali spędzić go na Dzikiej Plaży w Nieporęcie. W czwartek (25.08) legionowski Sanepid zamknął to popularne kąpielisko z powodu zakwitu sinic.

W trakcie sezonu wakacyjnego legionowski Sanepid przeprowadza okresowe badania wody we wszystkich legalnych, zgłoszonych mu kąpieliskach w Nieporęcie, Serocku i Wieliszewie. Do tej pory mieszkańcy powiatu legionowskiego oraz turyści mogli z nich korzystać do woli. Wszystko zmieniło się jednak w czwartek (25.08).Ostatnie badania wykazały bowiem zakwit sinic w wodzie przy niezwykle popularnej Dzikiej Plaży w Nieporęcie. Oznacza to jedno – kąpielisko zostało zamknięte. Sinice to bowiem bardzo niebezpieczne organizmy, z którymi kontakt może doprowadzić do podrażnień skóry, wymiotów, nudności, a nawet uszkodzenia wątroby. U niektórych osób pojawiają się także pęcherze w jamie ustnej oraz w okolicy ust i nosa.

Gdzie jest bezpiecznie?

Według datowanych na 25 sierpnia badań jakości wody w kąpieliskach na terenie powiatu legionowskiego, bezpiecznej kąpieli możemy zażywać w Serocku, w kąpielisku przy ul. Retmańskiej oraz w Wieliszewie, przy ul. 600-lecia.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Nieporęt: Dzika Plaża zamknięta! Pojawiły się sinice"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *