Nieporęt: Dwóch braci zatrzymanych za znieważenie i szarpanie policjantów

Fot. policja.pl

W sobotę (18.04) policjanci z Nieporętu zatrzymali dwóch braci 33-letniego Kamila P. oraz 36-letniego Rafała P. Obaj są podejrzani o zniszczenie samochodu, znieważenie i szarpanie policjantów oraz o próbę wręczenia funkcjonariuszom korzyści majątkowej. Mężczyźni, w oczekiwaniu na rozprawę sądową zostali oddani pod dozór policji.

W sobotę, około godz. 22:30 policjanci z Nieporętu odebrali typowe zgłoszenie o kolizji drogowej na ul. Zegrzyńskiej. Kiedy jednak przyjechali na miejsce nie potwierdzili tej informacji. Zastali za to dwóch agresywnych i pijanych mężczyzn. Jeden z nich, podczas awantury urwał lusterko w samochodzie należącym do drugiego, drugi odpłacił mu uderzeniem w nos. Policjanci widząc zajście przystąpili do interwencji, ale bracia wcale nie byli tym zachwyceni.

Solidarnie znieważyli mundurowych, a jeden z braci, 33-letni Kamil P. zaczął ich szarpać. Wobec zdecydowanej reakcji funkcjonariuszy bracia postanowili ich przekupić. Rafał P., w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych zaoferował policjantom łapówkę. Tego już było za wiele dla nieporęckich stróżów prawa i mężczyźni zostali aresztowani.

Noc spędzili w areszcie, gdzie wytrzeźwieli i zostali przesłuchani. Zostały im postawione zarzuty zniszczenia mienia, pobicia, naruszenia nietykalności policjantów, znieważenia ich oraz próby wręczenia łapówki. Obaj przyznali się już do winy i oczekują na rozprawę sądową. Do tego czasu, będą musieli raz w tygodniu meldować się na komisariacie w Nieporęcie.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Nieporęt: Dwóch braci zatrzymanych za znieważenie i szarpanie policjantów"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *